Arhīvs

Visi jaunumi
25 Marts 2013

”Dinamo Rīga” labākie! Sarauj, sarauj, Dinamo!

Sadarbībā ar labdarības organizāciju Palīdzēsim.lv un hokeja klubu „Rīgas Dinamo” Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas bērniem, jauniešiem un ģimenēm februārī un martā bija iespēja „Arēnā Rīga” klātienē vērot vairākas hokeja spēles un sezonas noslēguma pasākumu.

Īslīces SOS bērnu ciemata puiši apmeklēja „Rīgas Dinamo” 5. sezonas noslēguma spēli Gagarina kausa izcīņā. Zēni ir lieli hokeja fani un viņiem sagādāja lielu prieku iespēja redzēt savu iecienīto komandu spēlējam uz īsta ledus. Dažiem no puišiem šī bija pirmā reize, kad viņi redzēja hokeja spēli realitātē. Ar savām izjūtām dalījās viens no zēniem, kurš uz hokeja spēli bija pirmo reizi. Stāstot par piedzīvoto, puisis neslēpj prieku un viņa acis mirdz, viņam ļoti patīk hokejs un pats ir aktīvs sportists - apmeklē florbola treniņus. Florbols mazliet līdzinās hokejam spēles spraiguma ziņā, bet tas, atšķirībā no hokeja, nenotiek uz ledus. Stāstot par spēli, puisis lieto profesionālus terminus un labi izprot tās būtību. Zēns zina arī visu „Rīgas Dinamo” spēlētāju vārdus. „Visvairāk man patika rezultatīvās spēlētāju piespēles.  Es domāju, ka „Rīgas Dinamo” ir ļoti laba komanda.  Spilgti atceros pirmos gūtos vārtus šajā spēlē, kas bija kvalitatīvas saspēles rezultāts.  Lielu prieku sagādāja komandas uzvara ar 3:1. Mums bija iespēja nobildēties ar aktīvāko komandas fanu Jurčiku un hokeja komandas talismanu, kas aktīvi pārvietojās starp skatītājiem visu spēles laiku. Ja man būtu iespēja, es labprāt apmeklētu hokeja spēles klātienē, jo šeit tās vērot ir daudz labāk, nekā skatoties pa TV,” savās emocijās dalās mazais Īslīces iemītnieks.

Spēles laikā Latvijas hokeja komandu atbalstīja arī pārējie ciemata puiši, saucot: „”Dinamo Rīga” labākie! Sarauj, sarauj Dinamo!”.

Valmieras SOS bērnu ciemata puiši, kuri vēroja spēles „Arēnā Rīga”, dalās savos iespaidos: „Spēle bija vienkārši lieliska! Uzvarēja 3:1! Man patika, kā uz lidojošās skatuves dziedāja „Dzelzs vilks”. Nu tā skatuve bija trosēs iekarināta un tad tā pārvietojās. Tad vēl atceros tādu gaisa baloniņu modelīti, kuru palaiž ar pulti.  Pašā spēlē gan vienu spēlētāju bortā “ielaida”, bet viņi pēc tam par to “atriebās”.”

Vēl viens no zēniem, kurš vēroja hokeju klātienē:  “Es īsti neizpratu, kas tas tāds bija - laikam jau spēles simbols, nevarēja tumsā saprast,  viņš pa tribīnēm staigāja, tāds interesants. Un vēl bija viens tāds “mošķis” ar raganas masku, laikam līdzjutējs - tas arī bija feins.”

Interesanti , ka bērni mēģina arī atcerēties, ar ko spēlēja hokeja komandas “Rīgas Dinamo” puiši: “Un vispār mūsējie spēlēja pret Slovēniju? Nē - Slovākiju! Kā viņiem tur bija tas nosaukums? Pa vidu vēl sacensības bija, varēja vinnēt lielo plazmas televizoru. Neviens gan nevarēja trāpīt ar ripu pa vārtiem. Un tad vēl “šāva” kreklus pa gaisu - tas ir - viņiem bija tādi stobri, kur ieliek iekšā kreklus un tad ar tiem šauj! Un vēl- varēja vizināties ar ledus mašīnu pa ledu!”

Par emocijām, kad  hokeja kluba „Rīgas Dinamo” spēlētāji guva vārtus: “Atceros, ka pie katra iemetiena es biju kājās! Man pat kakls sāka sāpēt no bļaušanas (un līdzi jušanas). Mēs noteikti gribētu vēl kādreiz aizbraukt uz spēli!”

Par izklaides elementiem 5. sezonas noslēguma spēlē viens no mazajiem hokeja līdzjutējiem: „Man jau spēle patika - labi spēlēja. Forši, ka mūsējie uzvarēja. Tur bija viens tāds, kurš uzbrauca uz ledus, viņam bija ķivere, kas spīd un no slidām uguns “šāvās”! Labais!”

Iespēju apmeklēt hokeju „Arēnā Rīga” izmantoja arī Rīgas un Olaines ģimeņu stiprināšanas un atbalsta projektu ģimenes. Vislielāko interesi par hokeju izrādīja Olaines ģimenes, kuras uz hokeju Rīgā ieradās kuplā skaitā vairākas reizes.

Ģimenes atzīmē, ka nekad nav bijušas uz šādām spēlēm, izsaka lielu pateicību par sniegto iespēju, jo paši no saviem līdzekļiem nevar atļauties iegādāties biļetes. Gan bērni, gan vecāki , kuri sākotnēji izrādīja skepsi piedāvājumam apmeklēt hokeju „Arēnā Rīga”, spēles starplaikos ar sajūsmu sacīja, ka klātienē vērot hokeja spēli ir kas cits, nekā TV ekrānā un turpmāk noteikti vēlētos atkārtoti izmantot šādu iespēju, ja tā tiks sniegta. Daudzi bērni izmantoja iespēju nobildēties ar atraktīvo fanu „Raganu Jurčiku” un „Rīgas Dimano” komandas simbolu Ripu. Pārsteigums ģimenēm bija grupas „Dzelzs vilks” sniegtais priekšnesums uz lidojošas skatuves un uguņošana pirms spēles.

„Atmosfēra, kas valda skatītāju tribīnēs spēles laikā un pēc iemestās ripas pretinieku vārtos, ir jāpiedzīvo! Ar savu līdzi jušanu un skaļajām balsīm, kopā ar citiem faniem, noteikti esam palīdzējuši mūsējiem gūt vārtu pārsvaru, izcīnot rezultātu 3:1. Lai arī kāds no mums pārpūlējis balss saites, ir milzum liels gandarījums būt klātienē ar mūsu spēlētājiem gan uzvaras brīdī, gan citkārt, atbalstot zaudējuma gadījumā….. Dar, ko var, dar, ko var, Latvijai ir jāuzvar!” stāsta Solvita Degle, Ģimeņu stiprināšanas un atbalsta Olaines novadā projekta koordinatore.

Iecavas jauniešu mājas iemītnieki izmantoja šo iespēju visas reizes, ko piedāvāja sadarbības partneri, jo kā saka viens no puišiem: „Esmu sajūsmā par hokeja spēlēm – tās bija vienkārši ideālas, lieliski pavadīt laiks, un viss bija superīgi, un ļoti forši!” Savukārt, cits puisis piebilst: „Ļoti aizraujoša spēle - skatāma un baudāma, pilna emocijām un dažādām intrigām!”