Arhīvs

Visi jaunumi
26 Augusts 2011

23 jaunieši apguvuši friziera amata pamatus projektā Shaping Futures/ Veidojot nākotni

Šovasar SOS bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar Schwarzkopf Professional īstenoja unikālu sociālo projektu – „Shaping Futures”/ „Veidojot nākotni”. Tā ietvaros 23 jaunieši no SOS bērnu ciematiem, SOS jauniešu mājām un sociālā riska ģimenēm apgūva friziera profesijas pamatus. Projekta aizbildne bija Latvijas Republikas Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Dagnija Staķe.

No 1. līdz 26. augustam, intensīvā 4 nedēļu apmācību kursā Īslīces SOS bērnu ciematā brīvprātīgie frizieru meistari iepazīstināja jauniešus ar friziera profesijas pamatiem. Lai palīdzētu jauniešiem uzsākt friziera gaitas, katrs no apmācības kursa dalībniekiem saņēma dāvanā Schwarzkopf Professional salona instrumentu komplektu, kā arī produktu komplektu ar dažādiem matu kopšanas un veidošanas produktiem. Sekmīgi noslēdzot apmācības jaunieši iegūva „Shaping Futures” apmācību kursa sertifikātu.

„Esam ārkārtīgi priecīgi par veiksmīgo sadarbību, kas SOS bērnu ciematu asociācijai izveidojusies ar Schwarzkopf Professional projekta „Shaping Futures” ietvaros. Mūsu aprūpē esošajiem jauniešiem tā bija unikāla iespēja apgūt pirmās amata iemaņas pieredzējušu un ļoti atsaucīgu friziera amata meistaru vadībā un ļoti radošā veidā. Esmu pārliecināta, ka šīs apmācības dod lielu ieguldījumu mūsu jauniešu nākotnes veidošanā”, uzsver Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Projektu noslēdzot jaunieši demonstrēja jau apgūtās iemaņas uzstājoties ar īstu frizieru šovu – skatītāju acu priekšā griežot un veidojot matus. Vairāki no apmācību kursu pabeigušajiem jauniešiem ir stingri apņēmušies nākotnē turpināt apgūt friziera profesiju.

Projekts „Shaping Futures” ir pirmais sociālais projekts, ko Schwarzkopf Professional īsteno kopā ar starptautisko SOS bērnu ciematu organizāciju, kas jau 60 gadus daudzās pasaules valstīs rūpējas par bāreņiem un pamestiem bērniem, kā arī atbalsta bērnus no sociālā riska ģimenēm. Schwarzkopf Professional sociālo projektu “Shaping Futures” uzsāka 2010. gada novembrī divās no pasaules nabadzīgākajām valstīm - Peru un Indijā. Tagad šis projekts tiek realizēts arī Eiropā. Pirmās valstis, kurās norisinās šīs labdarības programmas, ir Francija un Latvija.

Shaping Futures.JPG