Arhīvs

Visi jaunumi
21 Novembris 2014

Atbalsts 21. novembra traģēdijā cietušajiem.

Grūti noticēt, ka pagājis jau gads kopš melnās rudens dienas, kad 21.novembrī Zolitūdes lielveikalā „Maxima” notikusī traģēdija pārvilka svītru tik daudziem sapņiem un idejām, laužot likteņus, atņemot mīļus un dārgus cilvēkus…
Tajā trauksmainajā brīdī bijām visi kopā – domās, lūgšanās, cerībās… Sabiedrības atbalsts bija vajadzīgs, un skaidrs, ka būs vajadzīgs vēl ilgi arī turpmāk. Bija cilvēki, kas uzreiz kā brīvprātīgie devās uz traģēdijas vietu, lai palīdzētu cietušo tuviniekiem pārciest drūmās neziņas stundas.

Bija daudzi profesionāļi - glābēji, mediķi, psihologi – kas paši palīdzēja cietušajiem. Bet daudz daudz lielāks – patiesībā milzīgs - skaits bija to līdzcilvēku, kas vēlējās palīdzēt, vismaz netieši, ar savu ziedojumu. Un ne tikai Latvijā….
Jau nākamajā dienā pēc traģēdijas Igaunijā ziedojumu akciju cietušo atbalstam organizēja Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācija.  2013. gada nogalē Latvijas SO  S Bērnu ciemati saņēma mērķziedojumu no Igaunijas - novembrī un decembrī tika savākti 14 160 eiro. Lielāko daļu no summas izmantojām, lai apmaksātu skolu krīzes komandā iesaistīto psihologu darbu, kuri uzreiz pēc traģēdijas bija devušies uz Zolitūdes skolām, bērnudārziem, lai sniegtu tūlītēju atbalstu daudziem traģēdijas sekās tieši un netieši cietušajiem bērniem un pieaugušajiem.


Lai mērķtiecīgi un jēgpilni izmantotu mūsu rīcībā esošo atlikušo ziedojuma daļu, 2014.gada janvārī tika noslēgts sadarbības līgums ar Rīgas domes Labklājības departamentu par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem un viņu tuviniekiem, kā arī netieši cietušajiem (tai skaitā, aculiecinieki, netieši iesaistīti cilvēki – piemēram, skolotāja, sociālais darbinieks, notikuma vietai līdzās dzīvojošs bērns u.c.).


Šo pakalpojumu sniedzam Rīgas SOS ģimeņu atbalsta centrā saskaņā ar nosūtījumiem, ko Asociācija saņem  no Rīgas Sociālā dienesta. Katrs gadījums tiek individuāli izvērtēts, piemeklējot pēc iespējas atbilstošāku speciālistu (pavisam noslēgti  līgumi ar 18 speciālistiem vai iestādēm – psihologiem, psihoterapeitiem, psihiatru).
Līdz oktobra sākumam Asociācija jau bija nodrošinājusi 280 pakalpojuma stundas pavisam 38 klientiem par summu 5995,54 eiro. Taču diemžēl faktiskā pakalpojuma nepieciešamība izrādījās  lielāka par Asociācijas rīcībā esošiem finansu līdzekļiem – tādēļ septembrī jaunu nosūtījumu pieņemšana tika pārtraukta. Oktobra sākumā no Asociācijas līdzekļiem tika apmaksātas vēl 8 stundas, līdz ar to Igaunijas ziedojuma līdzekļi bija izlietoti. Taču speciālistu konsultācijas un palīdzība vēl vajadzīga vairāk kā 20 cilvēkiem vismaz 160 stundu apjomā, kam nepieciešami vēl trīsarpus tūkstoši eiro…


Esam priecīgi un pateicīgi, ka šim svarīgajam  mērķim – psiholoģiskā atbalsta sniegšanas pabeigšanai - savu atbalstu nodrošinās "Fonds Ziedot.lv”, kas projekta  „SOS psiholoģiskais atbalsts Zolitūdes traģēdijā”  īstenošanai piešķīris  3504 EUR no akcijā „Atbalsts 21. novembra traģēdijā cietušajiem” savāktajiem ziedojumiem (http://www.ziedot.lv/realizetie-projekti/atbalsts-21-novembra-tragedija-cietusajiem-1762) . „Visa Latvija ir kopā ar 21. novembra traģēdijā cietušajiem un viņu ģimenēm. Viņi nav vieni. Un nebūs vieni. Jo visa tauta ir kopā ar viņiem un gatava palīdzēt. Fonds Ziedot.lv”