Arhīvs

Visi jaunumi
31 Maijs 2011

SEB banka aicina kļūt par regulāriem SOS bērnu ciematu atbalstītājiem

Visu jūniju SOS bērnu ciemati sadarbībā ar SEB banku aicina privātpersonas un uzņēmumus kļūt par SOS bērnu ciematu draugiem un atbalstītājiem, to darot regulāri, tādējādi palīdzot bērniem, kuri zaudējuši bioloģisko vecāku aprūpi. Nav svarīga ziedojuma summa, svarīga ir regularitāte, jo tas ļaus SOS ģimenēm ar paļāvību lūkoties nākotnē un vairāk resursu ieguldīt bērnu attīstības aktivitātēs. Regulāro ziedojumu var noformēt jebkurā bankas filiālē vai internetbankā. Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas ziedojumu konta numurs SEB bankā ir LV56UNLA0050011994184 (reģ. nr.40008029381). Ja izvēlaties kļūt par regulāru ziedotāju - lūdzu norādiet maksājuma uzdevumā savus kontktdatus, lai varam Jūs informēt par jaunumiem SOS ģimeņu dzīvē.

 „SOS bērnu ciematu rūpju galvenais objekts ir bērnu ilgtermiņa aprūpe ģimeniskā vidē, tāpēc jo īpaši nozīmīga ir mūsu regulāro atbalstītāju palīdzība. Šis atbalsts ļauj gūt pārliecību, ka varēsim par bērniem rūpēties ilglaicīgi – gluži kā tas notiek parastās ģimenēs. Esam pateicīgi mūsu regulārajiem atbalstītājiem – gan uzņēmumiem, gan privātpersonām un ceram, ka viņu pulks nākotnē pieaugs, ļaujot mums parūpēties par vēl vairāk Latvijas bērniem, kuri zaudējuši savu vecāku gādību”, stāsta Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Sabiedriskās domās pētījumi Rietumvalstīs liecina, ka regulāras ziedošanas praksi un ilgtermiņa atbalsta iespēju izvēlas gandrīz 80% no visiem ziedotājiem. Rietumvalstīs ziedotāji bieži izvēlas regulāri palīdzēt grūtībās nonākušiem bērniem, ziedojot viņu attīstībai un aprūpei no mazotnes līdz pat brīdim, kad viņi uzsāk patstāvīgu dzīvi. Situācija Latvijā ir krasā pretstatā: SEB bankas veiktās aptaujas par iedzīvotāju ziedošanas paradumiem rezultāti liecina, ka puse no iedzīvotājiem ziedo spontāni un neregulāri, katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs labprātāk izvēlas palīdzēt personīgi pazīstamiem cilvēkiem – kaimiņiem un tuviniekiem, nevis ziedot nevalstisku organizāciju vai sociālu iniciatīvu atbalstam, savukārt 17% līdzcilvēku neziedo vispār.

SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere: „Jau vairāk kā piecus gadus esam kopā ar SOS bērnu ciematu iemītniekiem, un ik reizi, viesojoties ciematu ģimenēs, gūstu apliecinājumu, cik daudz laba tiek darīts Latvijas bērnu labā, kuri nevar būt kopā ar saviem bioloģiskajiem vecākiem. Ir svarīgi, lai bērniem būtu mamma, kam pastāstīt par saviem dienas piedzīvojumiem, priekiem un bēdām, ģimene, ar ko kopā svinēt svētkus. Tāpēc SEB banka aicina Latvijas iedzīvotājus kļūt par SOS bērnu ciematu draugu ne tikai svētkos, bet ilgtermiņā, lai dotu iespēju bērniem, kuri zaudējuši savas ģimenes un bieži arī citas sociālās saites, atgūt stabilitāti dzīvē un ar gaišu skatu lūkoties nākotnē.”

Latvijā ir tūkstošiem bērnu, kuriem nav ģimenes. SOS bērnu ciematu ģimenes šiem bērniem ir iespēja izaugt mīlētiem un aprūpētiem. Iemācīties uzņemties atbildību par saviem tuvajiem, izaugt par pilnvērtīgām un pasaulei atvērtām personībām. Šobrīd SOS bērnu ciematu ģimenēs aug 145 bērni un jaunieši, tomēr vēl vairāk bērniem ir nepieciešama palīdzība.

SEB aicinajums 120x120px.jpg