Arhīvs

Visi jaunumi
08 Jūnijs 2009

Advokātu biroja „Eversheds Bitāns” komanda iedrošina bērnus tiekties pēc lieliem mērķiem

Starptautiskās advokātu biroju ķēdes Eversheds International dalībnieki šogad, „Give and Gain” dienas ietvaros, organizēja pasākumus, kuru mērķis bija palīdzēt bērniem un jauniešiem atklāt sevī talantus. Šādi pasākumi tika rīkoti 29 valstīs visā pasaulē. Zvērinātu advokātu biroja "Eversheds Bitāns" komanda devās uz Valmieru, kur organizēja „Lasīšanas pēcpusdienu“ SOS Bērnu ciemata un Ģimeņu stiprināšanas projekta bērniem, dāvinot grāmatas un rosinot viņus lasīt. Tādā veidā ne tikai papildinot viņu zināšanas, bet arī paverot jaunus apvāršņus un iedrošinātu viņus tiekties pēc lielākiem dzīves mērķiem.

Zvērinātu advokātu biroja „Eversheds Bitāns” vadošais partneris Agris Bitāns uzskata, ka „spēja lasīt un baudīt lasīšanu ir ļoti svarīga ne tikai jaunu zināšanu iegūšanai un bērna attīstības veicināšanai, bet arī fantāzijas rosināšanai, kas, mūsuprāt, ļauj bērniem justies mazliet laimīgākiem.”

Mūsdienās bērni arvien biežāk dod priekšroku televizoram un datorspēlēm, aizmirstot par grāmatu lasīšanu. Tieši tāpēc, lai rosinātu bērnus lasīt, advokātu biroja darbinieki ne tikai dāvināja jaunas grāmatas, bet stāstīja arī par savu lasīšanas pieredzi un kopā ar bērniem lasot, izdzīvoja grāmatu varoņu neticamos piedzīvojumus.

Pēc interesantā pasākuma, ciemata bērni vēl ilgi pārrunāja jautro grāmatu lasīšanas pēcpusdienu un atcerējās Pepijas Garzeķes izdomātās spēles. Beāte stāsta, ka viņai „patika, ka pieaugušie stāstīja, kādas grāmatas viņiem patika bērnībā. Pepijas rotaļas bija interesantas. Patika krustvārdu mīklas konkurss un kopā ar pieaugušajiem lasīt grāmatas. Bija jautri!”. Elmārs, savukārt, teic: „bija foršs pasākums. Ļoti patika tās Pepijas spēles. Viņa nepareizi skaitīja vienā spēlē un tāpēc mēs visi vinnējām...” Oksanai patika, ka „mēs kopā lasījām grāmatas un, ka bērni varēja teikt, par ko grib kļūt”.

Gan SOS Bērnu ciemata mazie iemītnieki, gan darbinieki „Lasīšanas pēcpusdienu“ atceras ar pozitīvām emocijām, turklāt tagad ciemata bibliotēka ir papildināta ar jaunām un interesantām bērnu grāmatām, kas viņu sirdis priecēs vēl ilgi.

DSCF1024.JPG