Arhīvs

Visi jaunumi
20 Augusts 2014

Aicinām uz Ģimenisku labdarības koncertu Kalnciema kvartālā

28. augustā ielūdzam uz Ģimenisku labdarības koncertu “Palīdzi man uzaugt” Kalnciema kvartālā. Koncertā uzstāsies Haralds Sīmanis ar meitu, Dukuru ģimene, Normunds Rutulis ar dēlu, Mucenieku ģimene, Dūdumu ģimene, māsas Dimantas un māsas Drozdovičas. Koncerts sāksies plkst 20.00. To organize Alternatīvās bērnu aprūpes alianse sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju. Ar koncertu noslēgsies kampaņa “Palīdzi man uzaugt“.

Alternatīvās bērnu aprūpes alianse kampaņu „Palīdzi man uzaugt” uzsāka š.g. 14. maijā, un tās  mērķis ir veicināt bērnu aprūpi ģimeniskā vidē. Kampaņas ietvaros notikušas aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un aicinātu lēmumu pieņēmējus rīkoties un pilnveidot atbalsta sistēmu bērniem ar ģimenēm, lai bērni varētu uzaugt savās bioloģiskajās ģimenēs, vai, ja tas nav iespējams, augt aizbildnībā, audžuģimenēs vai adopcijā. Vissteidzīgāk risināmā problēma ir bērnu līdz 3 gadu vecumam aprūpe institucionālā vidē.

Latvijā dzīvo apmēram 360 tūkstoši bērnu, no kuriem vairāk kā 8000 ir zaudējuši savu vecāku aprūpi, 2000 bērnu vēl dzīvo institūcijās. Atrašanās bērnu namā nelabvēlīgi ietekmē bērnu attīstību. Bērniem, kuri savās bioloģiskajās ģimenēs cietuši no vardarbības, fiziskiem un emocionāliem pāri darījumiem, nepieciešamas īpašas rūpes un gādība ģimeniskā vidē.