Arhīvs

Visi jaunumi
09 Jūlijs 2012

Aizsākas vasaras nometnes SOS Ģimeņu stiprināšanas projektu bērniem

Ar ABLV Charitable Foundation atbalstu programmas „Palīdzēsim izaugt! Bērnu vasaras nometnes 2012-2014” ietvaros 9. jūlijā darbu uzsāk pirmās divas SOS Bērnu ciematu asociācijas organizētās piecu dienu nometnes ģimeņu stiprināšanas projektu bērniem. Pateicoties sponsoru un partneru atbalstam bērni nometnēs piedalīsies bez maksas. Tā būs lieliska iespēja interesanti pavadīt laiku radošu un aizrautīgu nometņu vadītāju, pedagogu un sociālo darbinieku vadībā, iegūt jaunus draugus, apskatīt dažādas interesantas vietas, iemācīties jaunas lietas un darīt labus darbus.

Bauskā piecu dienu nometnē “MANA UN TAVA VASARA” piedalīsies 20 bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Nometnes norises vieta ir Bauskas novada Sociālais dienests, taču lielāko daļu laika bērni un pedagogi pavadīs brīvā dabā. Šī ir dienas nometne - laikā no deviņiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā bērniem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Nometnes mērķis ir parādīt bērniem, ka arī pilsētā var labi izbaudīt vasaru un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Katra diena nometnē ir tematiski izplānota. Pirmdiena tiks veltīta sadraudzības veicināšanai: būs kopīgas spēles un rotaļas, kopīgas un vienotas piederības sajūtas veidošanai bērni izgatavos nometnes karogu. Otrdien iepazīsimies ar vienu no cilvēka senākajiem un labākajiem draugiem – zirgu. Codes zemnieku saimniecībā būs iespēja dzirdēt stāstus par zirgiem, to ikdienu un izlaist kādu riksi ponija mugurā. Trešdiena plānota kā tuvākās vides – Bauskas pilsētas iepazīšanas diena, kad tiks vērsta uzmanība uz vietām un lietām, kam ikdienā parasti paskrienam garām. Pētīsim pilsētas faunu un floru. Ceturtdien būs iespēja ielūkoties Bauskas vēsturē, skatīt vēsturiskas bildes un lietas, klausīties vēsturiskus stāstus. Piektdienā, pirms šķiršanās, ieklausīsimies padomos, ko par drošību un veselību vasaras brīvdienās sniegs policijas darbinieks un mediķis, bet skolotāji stāstīs par konfliktsituāciju risināšanu un sava pašvērtējuma celšanu. Nometnē gūtie iespaidi tiks apkopoti vienotā kolāžā – tiešām būs interesanti!

Olainē dalībniekus sagaida dienas nometne „OLAINE-MANAS MĀJAS”, kurā 20 bērniem vecumā no 7 līdz 16 gadiem paredzētas dažādas interesantas nodarbības. Nometnes norises vieta būs Jaunolaines Kultūras centrs. Dienas aizritēs dažādās radošās aktivitātēs, rotaļās, spēlēs. Pirmdien, pēc iepazīšanās ar nometnes informāciju, dienaskārtību un noteikumiem – bet galvenais – pēc iepazīšanās vienam ar otru un nometnes svinīgas atklāšanas, dalībnieki uzzinās par nometnes uzdevumiem, kas tiks veikti nākamajās dienās – radīti darbi izstādei „Olaini 45+45”; apsveikumu gatavošana Olaines novada veciem ļaudīm; esejas, dzejas vai vēstules gatavošana „ES-Olainē”. Pirmajā nometnes dienā varēs apgūt arī pirmās palīdzības sniegšanas pamatiemaņas Latvijas Sarkanā Krusta pasniedzēju vadībā. Otrdien daudz interesantu brīžu sola sporta pēcpusdiena ar dažādām rotaļām un spēlēm – vai esat gana veikli un sportiski? Nebaidieties, piedalīties varēs visi! Trešdien paredzēts pārgājiens uz Olaini „Iepazīsim Olaini” un iepazīšanās ar Latvijas Sarkanā Krusta Olaines nodaļu. Ceturtdiena solās būt pavisam neparasta – nometnes dalībnieki dosies uz Cēsīm, Bērnu Zinātnes centru Z(in)oo, lai saistošā veidā izzinātu, kā darbojas lietas, dažādas tehnoloģijas un dabas likumi. Piektdien, noslēdzot pirmās Olaines nometnes aktivitātes (jā, pēc nedēļas sekos otra dienas nometne ar vēl 20 jauniem dalībniekiem – gaidiet!) un atskatoties uz paveikto, izdarīsim kādu pavisam labu darbu – iestādīsim savai pilsētai kokus! Lai zaļa dzīve!

„STAICELES PIEDZĪVOJUMS” – Valmieras ģimeņu stiprināšanas projekta diennakts nometne, kurā piedalīsies 30 bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem no Valmieras un Cēsīm – savu darbu sāks vēl pēc nedēļas, 16.jūlijā, Staicelē, Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centrā.

Nometnes laikā bērni mācīsies tuvāk iepazīt sevi un nometnes apkārtni, gūs priekšstatu par futbolu un varēs izmēģināt savus spēkus šajā sporta veidā, bērnu uzmanība tiks pievērsta tādai sociālai problēmai kā atkarības, to veidošanās cēloņi un sekas, kā arī  kopīgā pulciņā būs iespēja atklāt savas radošās spējas un pilnveidot  sociālo kompetenci, tai skaitā attīstīt labdarības un brīvprātīgā darba prasmju attīstību. Tiksimies Staicelē!

Pateicamies par atbalstu mūsu partneriem – ABLV Charitable foundation!

ABLV.jpg