Arhīvs

Visi jaunumi
23 Augusts 2013

Aizvadīts seminārs Bauskas ģimenēm "Skola ģimenei"

Vasaras izskaņā, augusta priekšpēdējā nedēļā, “Ģimeņu stiprināšanas un atbalsta Bauskas novadā” projekta ģimenēm tika organizēts triju dienu seminārs „Skola ģimenei”.


Pirmdiena, 19.augusts, bija Ģimeņu sadraudzības diena, kad ģimenes sevi prezentēja, savstarpēji iepazinās un darbojās kopā. Ģimenes dalījās pārdomās par ģimenes kopā būšanas nozīmību, tās stiprināšanas, stabilitātes un veselīgas funkcionēšanas nozīmi un bērnu kā lielāko vērtību tajā. Vēlāk māmiņas un arī viens tētis (par ko īpašs prieks) psiholoģes vadībā iesaistījās diskusijā Mana vieta ģimenē. Kamēr vecāki diskutēja, bērni spēlēja dažādas spēles, lai savstarpēji sadraudzētos. Pēcpusdienas radošajā darbnīcā, katra ģimene veidoja savu gleznu un krāsoja laternas, ko iedegt gada tumšajā laikā.

Otrdiena bija ieplānota kā ģimeņu radošās pašizpausmes diena. Kamēr bērni mākslas darbnīcā uz koka gabaliņiem gleznoja „ikonas” – savu Miera eņģeli, vecāki sarunās ar psiholoģi sprieda par konfliktu risināšanu ģimenē. Pēc pusdienām visi devās nelielā ekskursijā uz uzņēmumu “Bauskas alus”, kur varēja degustēt Veselības dzērienu un Bauskas kvasu.

Trešdien jau no paša rīta ģimenes devās piedzīvojumā uz Labirintiem – kempingu netālu no Bauskas, kur bija iespēja aktīvi atpūsties: braukt ar kartingiem, laivot un darboties citās Labirintu saimnieka sagādātās atrakcijās. Pēcpusdienā vecāki psiholoģes vadībā pārrunāja vecāku un bērnu pienākumus, kamēr bērni viņiem gatavoja pārsteigumu – mīļus vārdus uz skaisti noformētas kartiņas. Dienas un arī semināra izskaņā, ģimenes viena otrai veltīja labus vārdus, ar sirsnību gatavotus zīmējumus un jautri pavadīja laiku.

Pāris atsauksmes no ģimenēm, kā viņām patika seminārs: „Ļoti jauks seminārs, gan daudz prieka bērnu sejās. Ļoti liels paldies visiem, kas rūpējās par mums.” – mamma Sarmīteun meita Simona.
„Ļoti radošs pasākums gan bērniem, gan vecākiem. Cerams, ka nākošajā gadā atkal tiksimies,” mamma Ivita ar ģimeni.
„Bija ļoti jauka atmosfēra. Esmu priecīga iepazīt šo vietu (Īslīces bērnu ciemats), un priecātos atkal te būt,” mamma Inga ar meitām.


Papildu informācijai:

Irēna Kalniņa
Ģimeņu stiprināšanas un atbalsta Bauskas novadā projekta koordinatore
M: +371 29467248