Arhīvs

Visi jaunumi
04 Marts 2013

Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā 20 gadu jubilejas pasākumā ziedo līdzekļus labdarībai

Par godu divdesmitajai gadadienai Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) rīkoja svinīgas vakariņas vairāk kā 200 viesiem 2. martā Rīgā, Mazajā ģildē.
Ar uzrunām un apsveikumiem viesus uzrunāja Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala un ATPL prezidents Ivars Slokenbergs. Vakariņu laikā tika organizēta labdarības izsole, kuras laikā iegūtie līdzekļi tika ziedoti divām labdarības organizācijām - Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai un RMHC Latvija.

ASV vēstnieks Marks Pekala teica: “Amerikas Tirdzniecības palāta ir izteikts abpusēja ieguvuma fenomena piemērs. Lai pie kādiem jautājumiem ATPL strādātu, – cenšoties veikt uzlabojumus biznesa vidē, atbalstīt uzņēmējdarbību vai palielināt ASV-Latvijas tirdzniecību – tas ir abpusējs ieguvums visām pusēm. Tas ir ieguvums Savienotajām Valstīm un tās darbavietām, tas ir ieguvums Latvijai un tās darbavietām, un tas ir ieguvums jauniešiem, kuri cenšas veidot produktīvas karjeras, darbavietas un nākotni.”

Vēstnieks piebilda: “Es uzskatu, ka ATPL vienlīdz lielā mērā palīdz mums visiem – amerikāņiem, latviešiem un eiropiešiem – ļoti konkrēti, daudzos un dažādos veidos.”

Atsaucoties uz vēstnieka sacīto, “ATPL ir viens no galvenajiem ASV mērķu paudējiem Latvijā gan ASV-Latvijas tirdzniecības attiecību, gan labākas un caurskatāmākas biznesa vides veidošanas ziņā. Visās šajās jomās ATPL ir panākusi ievērojamu progresu pēdējo divdesmit gadu laikā.”

ATPL prezidents Ivars Slokenbergs teica: „Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā ir klasiska Amerikas biedrība, kura tika veidota dibinātājiem sanākot kopā, lai kļūtu par krustpunktu pieredzes, zināšanu un kontaktu apmaiņai un sadarbojoties, lai sasniegtu kopīgu mērķi stiprināt ASV-Latvijas ekonomiskās saites.

Labdarības izlozē iegūtie vairāk kā LVL 1500 nonāks RMHC Latvija un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas rīcībā, lai atbalstītu un rūpētos par Latvijas bērnu un jauniešu nākotni.

Ilze Paleja, SOS Bērnu ciematu asociācijas nacionālā direktore teica: „Latvijas SOS Bērnu ciematu vārdā vēlos pateikt lielu paldies Amerikas Tirdzniecības palātai Latvijā un tās biedriem par atbalstu labdarības loterijā ATPL divdesmitās jubilejas svinībās 2. martā. Katrs ziedojums – gan finanšu, gan citu resursu veidā, ir ļoti vērtīgs atbalsts mūsu ciematu Valmierā un Īslīcē uzturēšanai, kur mūsu SOS mammas rūpējas par saviem bērniem. Ziedojumi arī palīdz mūsu bērniem piedalīties dažādos pasākumos brīvajā laikā, attīstīties un iekļauties sabiedrībā. Mēs arī pateicamies jums par iespēju prezentēt mūsu jauno organizācijas video.”

Labdarības loteriju atbalstīja airBaltic, Amway, Coca-Cola Hellenic Latvia, Diatom Art, Dome Hotel & Spa, Everita Romule, Grand Palace Hotel, Hotel Bergs, Microsoft Latvija, Riga Plaza, Senās Pasaules Mēbeles, Skrivanek Baltic un Taipejas misija.


Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā mērķis ir stiprināt tirdzniecības saiknes starp ASV un Latviju.
Tā ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, kura pārstāv ap 130 uzņēmumu. ATPL ir ASV Tirdzniecības palātas un Amerikas Tirdzniecības palātu asociācijas Eiropā locekle. Papildu informācija: www.amcham.lv


Kontaktpersona:

Līga Smildziņa-Bērtulsone
Tālrunis: 6721-2204
E-pasts: liga.bertulsone@amcham.lv
www.amcham.lv