Arhīvs

Visi jaunumi
09 Februāris 2011

Ceļojošā fotoizstāde „Nosargā sapni”

Pa Latviju turpina ceļot 11. februārī atklātā fotogrāfiju izstāde "Nosargā sapni", kas tapusi sadarbojoties Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai un Fotokluba SIENA fotogrāfiem. Izstādes un arī fotogrāmatas "Nosargā sapni" galvenie varoņi ir bērni, kuri zaudējuši vecāku gādību un savas jaunās mājas ir raduši SOS bērnu ciematu ģimenēs. Izstāde jau paviesojusies Rīgā, Bauskā un Jelgavā, bet no 16. aprīļa līdz 7. maijam apskatāma Valmieras muzeja Izstāžu zālē. Savukārt grāmata „Nosargā sapni” pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā.

Izstādi Rīgā atklāja Austrijas vēstniece Latvijā Hermine Poppeller, pasākumā piedalījās arī projekta aizbildnis un grāmatas ievadvārdu autors, hokeja kluba Dinamo Rīga kapteinis - Sandis Ozoliņš. Izstādes un fotogrāmatas „Nosargā sapni” atklāšanas ietvaros notika labdarības izsole SOS bērnu ciematu darbības atbalstam, kuru vadīja Valdis Melderis. Izsoles laikā tika izsolīti izstādes darbi par kopumā 2400 Ls, dāsnākie solītāji bija AS SEB banka, Sandis Ozoliņš un Austrijas vēstniece. Izstādes darbos un grāmatā piecu fotogrāfu skatījumā, iemūžināti mirkļi no bērnu ikdienas un svētkiem 2010. gada vasarā. Tie ļauj apjaust, cik trausls, sargājams un paļāvības pilns ir katrs bērns un cik ļoti tam nepieciešama pieaugušo cilvēku labvēlība un atbalsts.

Ar saviem emociju bagātajiem darbiem Fotokluba SIENA fotogrāfi – Evita Dzanuškāne, Uldis Krusts, Imants Silkāns, Liena Šneidere un Mārtiņš Vanags aicina pieaugušos palīdzēt bērniem, kuri zaudējuši savus vecākus un atbalstīt SOS bērnu ciematus, lai bērni var izaugt ģimenēs. Atbalstu SOS bērnu ciematiem var sniegt iegādājoties izstādes darbus, fotogrāmatas vai vienkārši ziedojot.

Projektam "Nosargā sapni" tapt palīdzēja "SEB banka”, „Milupa” un „Danone”.

Par izstādes "Nosargā sapni" tapšanu klausies Latvijas Radio 1 sižetā. Bet fotoiespaidus no iztstādes atklāšanas aplūko galerijā.

nosarga-sapni-plakats2-web.jpg