Arhīvs

Visi jaunumi
19 Marts 2013

Atklāta higiēnas prasmju pilnveidošanas programma „Bļoda”

Piektdien, 15.martā Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vadītā projekta „Ģimenes stiprināšanas programmas izstrāde un ieviešana Cēsu novadā” ietvaros norisinājās higiēnas prasmju pilnveidošanas programmas „Bļoda” atklāšanas pasākums, kurā piedalījās projektā iesaistīto ģimeņu bērni vecumā no 7 – 12 gadiem.

Pasākumu vadīja veselības speciāliste Dana Stālmane, kas ikdienā darbojas ģimeņu stiprināšanas projektā Cēsīs. Atnākušajiem bērniem un viņu vecākiem atraktīvā un interesantā veidā bija iespēja iepazīties ar programmas „Bļoda” saturu. Bērni piedalījās veiklības stafetē „1, 2, 3 un tu esi tīrs”, minēja burtu mīklas, saņēma dāvaniņas, kā arī mielojās ar programmas „Bļoda” atbalstītāja viesnīcas Radisson Blu Daugava dāvāto cienastu.

Higiēnas prasmju pilnveidošanas programma „Bļoda” izstrādāta, lai pilnveidotu bērnu izpratni par būtiskākajiem ķermeņa un apģērba higiēnas jautājumiem.  D.Stālmane skaidro: „Ir svarīgi runāt par personīgo higiēnu ar bērniem šajā vecumā, jo, nonākot skolā starp klasesbiedriem, bieži vien vērojamas negatīvas piezīmes vai nepatīkama attieksme, ja kāds no bērniem ir atšķirīgs no pārējiem. Ir daudzas ģimenes, kurās par higiēnu nerunā.  Diemžēl,  arī skolās vairs nemāca veselības mācību, kas iekļāva tēmas par bērnu personīgo higiēnu. Tāpēc mēs vēlamies palīdzēt bērniem justies labāk un brīvāk savās ikdienas gaitās, vēlamies iemācīt viņiem vairāk rūpēties par sevi.”

Šis nodarbības tiks pasniegtas interesantā veidā, izmantojot interaktīvas mācību metodes, iesaistot bērnus praktiskā darbībā. Mācību noslēgumā katrs no programmas dalībniekiem saņems ikdienā noderīgu higiēnas līdzekļu paciņu, ko dāvā projekta atbalstītāji – viesnīca Radisson Blu Daugava.

„Mums ir liels prieks atbalstīt šāda projekta norisi, jo, darbojoties viesmīlības nozarē, ik dienas saskaramies ar higiēnas jautājumiem – rūpējamies par tīrību viesu istabās, restorānos un bārā un publiskajās telpās. Strādājam, lai mūsu viesi justos komfortabli un varētu veiksmīgi atpūsties pēc garās dienas. Bija patiess prieks klātienē tikties ar Cēsu bērniem, kuri ir tik zinātkāri un vēlas iesaistītes jaunu prasmju apguvē. Es ticu, ka šādas zināšanas noderētu ikvienam bērnam, lai atgādinātu, kā rīkoties dažādās, arī mulsinošās situācijās, kas var atgadīties ar viņiem vai kādu no tuviniekiem, lai bērni neapjuktu un spētu palīdzēt gan sev, gan citiem,” stāsta viesnīcas Radisson Blu Daugava ieņēmumu menedžeris un korporatīvās programmas „Atbildīga uzņēmējdarbība” koordinators Kaspars Cīrulis.

Skolēnu brīvlaikā katram no bērniem, kuru ģimenes darbojas ģimeņu stiprināšanas projektā Cēsu novadā, būs iespēja apmeklēt divas nodarbības, kuru laikā bērni izzinās, kas ietilpst rīta, kas vakara higiēnā, kādēļ to svarīgi ievērot, kā pareizi tīrīt zobus, kāpēc pieaugušie vienmēr atgādina par roku mazgāšanu. Viņi diskutēs, kā izvēlēties apģērbu, kādas nianses ir jāzina, lai tualetes apmeklējums arī sabiedriskās vietās ir higiēnisks. Bērni pārrunās situāciju, kā mazgāties, ja nav kur nomazgāties. Audzēkņi kopā ar veselības speciālisti Danu mēģinās izprast kā rīkoties, piemēram, ja kāds iesēdies košļājamā gumijā, ja uz ielas esi paijājis kādu dzīvnieku, vai, ja pēkšņi no deguna sāk tecēt asinis. Uzmanība tiks pievērsta arī tēmai par apģērbu: kāpēc apģērbs kļūst netīrs, kam ģērbjoties ir jāpievērš uzmanība. Lai viņiem izdodas!

Projekta īstenotājs – Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu ģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu stiprināšanas projekti ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 800 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novada sociālā riska ģimenēm.

Projekts tiek realizēts Eiropas Sociālā fonda finansētās darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.4.prioritātes „Sociālās iekļaušanas veicināšana” 1.4.1.pasākuma „Sociālā iekļaušana” 1.4.1.2.aktivitātes „Darbspēju vērtēšanas sistēmas un sociālo pakalpojumu ieviešanas sistēmas pilnveidošana” 1.4.1.2.4.apakšaktivitātes „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos”, sadarbības iestāde - Nodarbinātības valsts aģentūra.

Cēsu projekta galviņa.jpgPapildu informācijai:
Ilze Žagare, projekta vadītāja
Tel. 26685844
ilze.zagare@sosbca.lv
www.sosbernuciemati.lv