Arhīvs

Visi jaunumi

Atklāts Valmieras SOS Bērnu ciemats

Sestdien, 25. augustā, Valmierā durvis vēris otrais SOS bērnu ciemats Latvijā, kas nodrošinās mājvietu 72 bez vecāku gādības palikušiem bērniem no visas Latvijas. Jaunais ciemats ir kļuvis par 100. SOS bērnu ciematu Eiropā. Valmieras SOS Bērnu ciematu svinīgi atklāja “SOS-Kinderdorf International” ģenerālsekretāra vietnieks Mihaels Poeltls (Michael Pöltl), pasākumā klātesot arī Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Ārpusģimenes aprūpes departamenta direktorei Līvijai Liepiņai, Valmieras pilsētas doems izpilddirektoram Jānim Baikam, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vadībai un citiem SOS bērnu ciematu atbalstītājiem un draugiem.

Ciematā, kurā ir 12 ģimenes mājas, šobrīd dzīvo jau trīs ģimenes – vienā no tām SOS mamma aprūpē sešus vienas ģimenes bioloģiskos brāļus un māsas, un šī ir lieliska iespēja šiem bērniem uzaugt kopā. Valmieras ciematā strādās ne tikai SOS mammas, bet divās ģimenes mājās rūpes par bērniem uzņemsies arī laulātie pāri.

“Ir patiess gandarījums par sabiedrisko organizāciju un atsevišķu entuziastu ieguldījumu ārpusģimenes aprūpes sistēmas pilnveidošanā un centienos nodrošināt katram bērnam iespēju augt ģimeniskā vidē. SOS bērnu ciemati ir laba iespēja bērniem, kuri ir nonākuši krīzes situācijā un dažādu iemeslu dēļ nevar augt bioloģiskajā ģimenē, attīstīties vidē, kas ir maksimāli pietuvināta ģimenei. Tikai ģimene, sirds siltums un mīlestība spēj sniegt visas tās vērtības un iemaņas, kas nepieciešamas pilnvērtīgai personības attīstībai. Novēlu visiem SOS bērnu ciematu darbiniekiem spēku, pacietību un sirds siltumu darbā ar bērniem un jauniešiem, jo tikai kopā mēs varam sasniegt kopīgo mērķi – katram bērnam savu ģimeni,” sveicot Valmieras SOS bērnu ciemata atklāšanas svētkos, raksta Ainars Baštiks, bērnu un ģimenes lietu ministrs.

“Bērni ir mūsu nākotne, taču mums ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu viņu labklājību jau šodien - tikai tas dod cerības uz labāku nākotni mums visiem. Ļoti ceram, ka Valmieras SOS bērnu ciemats un tā mazie iemītnieki atradīs vietu Valmieras sabiedrībā un drīz vien kļūs par neatņemamu tās sastāvdaļu. Sirsnīgi vēlos pateikties it visiem labas gribas cilvēkiem, organizācijām un uzņēmumiem, kas atvēra savas sirdis, lai palīdzētu mums uzcelt šo ciematu. Tikai ar sabiedrības atbalstu mēs varam būt stipri un spējam iedegt smaidus tik daudzu Latvijas bērnu sirdīs,” saka Mihaels Poeltls (Michael Pöltl), “SOS-Kinderdorf International” ģenerālsekretāra vietnieks.

“Atklājot otro SOS bērnu ciematu Latvijā, esam spēruši nozīmīgu soli bērnu alternatīvās aprūpes veicināšanā Latvijā, jo nav nekā vērtīgāka par iespēju bērnam dzīvot ģimenē, saņemt aprūpi, mīlestību un drošības sajūtu, tādējādi nostiprinot pamatus turpmākajai dzīvei. Mūsu vīzija ir izaudzināt bērnus, kuri spēs būt patstāvīgi un jutīsies droši, ieejot pieaugušo pasaulē,” saka Guna Bundule, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas nacionālā direktore.

Valmieras SOS bērnu ciemata celtniecības darbi tika uzsākti 2006. gada ziemā. Ļoti nozīmīgs ir pašvaldības, Latvijas un ārvalstu ziedotāju dāsnais atbalsts, jo ciemata celtniecībā ieguldīti vairāk nekā 2,5 miljoni eiro.

“Mēs esam patiesi priecīgi, ka mūsu mātes kompānija ICA, kura jau gadiem ilgi īsteno tradīciju - Ziemassvētku laikā rīkot labdarības akcijas, ar kuru palīdzību tiek vākti līdzekļi sabiedrībai būtiskiem projektiem, 2004. gadā nolēma palīdzēt Latvijas bērniem. Katrs, kas ICA veikalā Zviedrijā iegādājās maizi, ziedoja 5 kronas (0,37 lati) SOS bērnu ciematam Valmierā. Līdzekļu apjoms, kas tika saziedots akcijas laikā, bija fantastisks – 433 000 latu, un tas palīdzēja uzcelt 5 no 12 Valmieras SOS bērnu ciemata mājām. Mēs ļoti ceram, ka bērni šeit tiešām jutīsies kā mājās, “ saka Antonio Soares, “Rimi Baltics” valdes priekšsēdētājs.

Pirmais SOS bērnu ciemats Latvijā pirms desmit gadiem (1997. gadā) tika atklāts Bauskas rajona Īslīces pagastā. Īslīces ciematā šobrīd ģimenes sajūtu rod 57 bez vecāku aprūpes palikuši bērni. Līdzšinējā pieredze liecina, ka SOS bērnu ciemati labi spēj integrēties vietējā sabiedrībā. Īslīces SOS bērnu ciemata bērni apmeklē pagasta un Bauskas pilsētas izglītības iestādes, ciematā ir izveidots bērnudārzs, kuru apmeklē pagasta bērni. SOS bērnu ciemati ir atvērti sabiedrībai un ciemata ģimenes aktīvi piedalās vietējās sociālajās aktivitātēs.