Arhīvs

Visi jaunumi
30 Oktobris 2014

Atskats uz nometni "Rudens brauca sētiņā".

Ar ABLV Charitable foundation, programmas „Palīdzēsim izaugt! Bērnu vasaras nometnes 2012-2014” atbalstu arī skolēnu rudens brīvdienās, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija organizēja trīs dienu nometni Bauskā. Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta ģimeņu dienas nometne “Rudens brauca sētiņā” notika no 27.oktobra līdz 29.oktobrim, laikā no deviņiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā. Nometnes mērķa grupa bija 7 maznodrošinātas un trūcīgas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem. Nometnes norises vieta bija Bauskas novada Sociālais dienests.
Organizatoru mērķis bija veicināt ģimenes kopā būšanu, mudinot sadarboties kā ģimenei gan dažādās organizētās aktivitātēs, gan veidojot kopīgi dažādus radošus darbus. Pirmā diena bija iepazīšanās diena, kad kopīgās spēlēs un rotaļās, ģimenes savstarpēji iepazinās. Kopīgas un vienotas piederības sajūta tika atainota ģimeņu veidotajā kolāžā. Tad ģimenes darbojās radošajā darbnīcā, kur veidoja dažādus dekorus no dabas materiāliem.

Otrajā dienā, kamēr bērni spēlējās un rotaļājās pedagogu pavadībā, vecāki psihologa vadībā diskutēja kā palīdzēt sev rudenī, kas ir dabā tumšais laiks un kad pastiprināti izpaužas cilvēkiem grūtsirdība un depresija. Pēc tam ģimenes kopīgi veidoja kolāžu no augļiem un dārzeņiem Sejas rudenī. Kā turpinājums šai aktivitātei, darba programmā bija viktorīna Atpazīsti rudens veltes. Pedagogi bija sarūpējuši dažādas rudens veltes, ko rudenī novācam savos dārzos un ceļam galdā, un tās vajadzēja atpazīt ēdot, taustot un dzirdot. Kad ēdamās „mīklas” bija atrisinātas, sekoja konkurss Rudens salāti. Katra ģimene/komanda gatavoja rudens salātus, tos skaisti noformētus ar visu vizītkarti cēla galdā vērtēšanai. Salāti tiešām bija izdevušies – gan skaisti, gan garšīgi.
Trešajā dienā visi devās izbraukumā. Pirmā pieturas vieta bija „Ausekļu dzirnavas”, kas atrodas Bārbelē, Vecumnieku novadā. Piecu gadu laikā šai vietā ir tapusi sakopta vide Iecavas upes ielokā, kas piedāvā atpūtu lauku vidē un kur ir izveidota un vēl tiek attīstīta latviešu lauku sēta ar seno darbarīku kolekciju: spēkratiem, mehānismiem, mājsaimniecības priekšmetiem. Pēc muzeja un tā ievērojamās kolekcijas apskates, ģimenes cepa pīrāgus – gan lieli, gan mazi ar aizrautību iesaistījās šai nodarbē. Pēc tam, kad pīrāgi bija notiesāti, brauciens turpinājās un nākamā interesantā apskates vieta bija Bauskā – Rīgas Motormuzeja filiāle, kur varēja apskatīt visāda lieluma spēkratus, kādi jebkad Latvijā ir braukājuši.
Atgriezušies noguruši, bet priecīgi, tika arī pie dāvanām - koši oranžu penāli ar rakstāmpiederumiem katram bērnam dāvināja ABLV Charitable Foundation - šīs nometnes atbalstītājs. Katrai ģimenei tika arī pa aizraujošai galda spēlei, ko spēlēt tumšajos rudens vakaros – dāvinājums no projekta „Spēļu stūrītis” (SIA Next Level, portāls Draugiem.lv, SIA Brain Games).
Kā nometnes pedagogi, tā arī visi dalībnieki pasākumu novērtēja atzinīgi, jo atmosfēra bija pozitīva, visi dalībnieki atsaucīgi, darboties griboši. Patīkami bija vērot ģimenes kopā būšanu, kā mammas rūpējās ne tikai par saviem bērniem, bet arī par citiem – šo to piepalīdzot, uzmanot. Šādas nometnes ir ļoti vērtīgas projekta misijas īstenošanai – ģimenes kopā būšanai un savstarpējo attiecību veidošanai.

Irēna Kalniņa,
ĢSP projekta Bauskā
 koordinatore