Arhīvs

Visi jaunumi
14 Augusts 2013

Dienas nometne „Piedzīvojuma meklētāji”

Jau kopš 2008.gada Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ģimeņu stiprināšanas projekts Olaines novadā sniedz iespēju bērniem skolēnu brīvlaikos gan vasarā, gan rudenī piedalīties brīvā laika-atpūtas nometnēs. Arī šogad no 5. līdz 9.augustam Jaunolainē īstenojām 5 dienu bilingvālu (latviešu/krievu valodā) dienas nometni „Piedzīvojuma meklētāji” bērniem no 6 līdz 12 gadiem. Nometnē piedalījās 15 projekta ģimeņu bērni. Nometnes aktivitātes palīdzēja nodrošināt viena brīvprātīgā meitene, kura par savu iesaistīšanos brīvprātīgo darbā saka: „Tad, kad pati biju kā dalībnieks nometnē bija pavisam savādāk, arī tagad ir interesanti, ieguvu jaunu pieredzi kā vadīt pasākumus.”

Pirmdienas rītā bērnus sagaidīja nometnes vadītāja Ulla Antona. Daži bērni bija jau bijuši pagājušajā gada nometnē, tāpēc zināja, ka būs interesanti. Pirmajā dienā visi bērni iepazinās cits ar citu caur dažādām spēlēm. Nometnes vadītāja pārrunāja ar bērniem iekšējos kārtības noteikumus, kā arī bērni rakstīja savus nometnes noteikumus, kurus piestiprināja pie sienas, lai bērni varētu tos izlasīt jebkurā laikā. Bērni savu laiku pavadīja darbojoties radošajās darbnīcās – gatavoja maskas no plastikas, zīmēja kartiņas nometnes sponsoriem, meitenes gatavoja matus sprādzes. Sadaloties pa grupiņām, bērni rādīja improvizētu teātra izrādi, izvēloties kādu no latviešu tautas pasakām. Arī šajā nometnē atklājām jaunus bērnu talantus, kaut gan sākotnēji bērniem bija grūti saņemties un parādīt savu talantu. Bērni domāja, ka viņiem talantu nav, bet izrādās, ka viņi prot uzzīmēt un parādīt nelielu skeču, daži dziedāja, repoja, spēlēja flautu, vingroja, dejoja. Mums ir talantīgi bērni! Viena diena nometnē bija sporta diena, kurā bērni meta bumbu basketbola grozā, spēlēja frīsbiju, bija iekļauti kriketa spēles un boulinga spēles elementi. Tomēr visinteresantāk bērniem patika laist debesīs  lielos ziepju burbuļus, kas pārsniedza viņu augumu. Bija skaisti!

Liels prieks bērniem bija dodoties ekskursijā, jo tad varēja apskatīt Jelgavas Svētās trīsvienības torni, kā arī iepazīties ar Jelgavas vēsturi un vērot pilsētas panorāmu no liela augstuma, pastaigāties pa skaisto pilsētas promenādi un aptaustīt Jelgavas vienu no simboliem – „nabaga studentu”, kurš klīst pa pilsētas lietainajām ielām. Pēc pastaigas pa Jelgavu autobuss nometnes dalībniekus aizvizināja uz Tērvetes dabas parku, kur bērni iepazinās ar raganu Klāru, kas bērnus izvadāja pa parka skaistākajām vietām, iepazīstināja ar savu vecāko māsu, kura bērniem deva garšot ļoti gardu tēju un stāstīja kā tikt vaļā no niķiem un stiķiem. Visi iepazinās ar Rūķu māmiņu un viņas saimniecību, kurā dzīvo aitiņas. Pēc tam bērni baudīja gardas pusdienas atpūtas parka kafejnīcā. Kaut arī bijām noguruši, jo laiks bija karsts un sutīgs, un kājas nogurušas, bet ekskursija turpinājās uz Dobeli, kur apskatījām kā ražo sveces.

Pēdējā dienā bērni brauca ciemos uz z/s „Valmoniras”, kas ir 50 ha liela bioloģiska saimniecība Ķekavas un Rīgas tuvumā, klusā meža vidū. Mūs sagaidīja pats saimnieks Ilgvars Bite, kurš laipni izrādīja bērniem savu lielo augļu dārzu, skaistās ūdensrozes vairākos dīķos, bērniem ļāva glaudīt gotiņu un aitas, parādīja vistas un tītarus. Ļāva izskrieties pa plašo sporta un spēļu laukumu. Šeit pie mums ciemojās speciālisti no atkarības profilakses centra, kuri stāstīja par atkarības vielu kaitīgumu. Bērniem ļoti patika suņu meitenes Lotes saimnieces  stāsts par to kā nepieciešams rūpēties par suņiem un kaķiem, ar kādu barību viņus barot un ar kādiem našķiem palutināt, kā rīkoties, ja dzīvnieciņš ir pazudis. Lotes saimniece strādā dzīvnieku patversmē „Ulubele” un pati Lote arī ir no patversmes, bet viņai ļoti patīk rotaļāties bērniem un peldēties.

Šīs piecas dienas paskrēja ļoti ātri un bērniem bija skumji šķirties no jauniegūtajiem draugiem.

Sakām lielu pateicību nometnes atbalstītājiem ABLV Charitable Foundation. Ar viņu atbalstu jau otro gadu esam īstenojuši gan bērnu vasaras nometnes, gan ģimeņu nometnes.

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas
Ģimeņu stiprināšanas Olaines novadā
projekta koordinatore Solvita Degle
sociālā rehabilitētāja Iveta Lejniece