Arhīvs

Visi jaunumi
01 Augusts 2008

Iecavā atklāta SOS Jauniešu māja

 

Iecavā atklāta SOS Jauniešu māja. Mājā dzīvo 10 jaunieši, kuri iepriekš mājvietu bija raduši SOS bērnu ciematā Īslīcē (Bauskas raj.). Jauniešu māja ir nākošais posms SOS aprūpes modelī. "SOS bērnu ciematā mēs bērniem nodrošinām ģimenes tipa aprūpi - par bērniem rūpējas SOS mammas. Lai jaunieši iemācītos kā "izdzīvot" lielajā dzīvē, kad vairs neesi mammas drošajā paspārnē, viņi jauniešu mājā iemācās patstāvīgai dzīvei nepieciešamās iemaņas, mācās uzņemties atbildību par savu nākotni. Jaunieši meklē darbu, apgūst profesiju un veidojas par mērķtiecīgām un motivētām personībām. Vēlamies, lai mūsu jaunieši būtu veiksmīgi sabiedrības locekļi. Tā vietā, lai "palaistu" viņus vienus plašajā pasaulē, mēs vēlamies viņiem dot pietiekami daudz pieredzes šajā nobriešanas posmā, lai pēcāk jaunieši veidotu savas profesionālās karjeras, ģimenes un dzīvotu pārdomātu dzīvi," piebilst Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas padomes priekšsēdētāja Māra Bite.

Dvīņi Dima un Miša sapņo kļūt par Dj un pasākumu vadītājiem, kā arī apgūt kāda biroja darbinieka profesiju. Māris labprāt mācītos par IT speciālistu. Aigaram un Kasparam patīk futbols un basketbols. Jānis iepriekš aizrāvās ar florbolu, bet nu aktīvi spēlē futbolu. Agnese savu nākotni saista ar medicīnu, iespējams ar zobārstniecību. Terēzei patīk svešvalodas, bet viņa vēlētos studēt arī ekonomiku. Annai patīk gleznot, zīmēt un nākotnē viņa vēlētos strādāt par stilisti. Mārai patīk darbs ar bērniem un viņa vēlētos kļūt par logopēdi. Ilonai patīk mūzika un viņa vēlētos kļūt par mūzikas pedagogu.

Ar daudzu ārvalstu ziedotāju atbalstu, ir izdevies realizēt ideju par šādas mājas celtniecību. Tomēr jāuzsver, ka mājas labiekārtošanā esam saņēmuši lielu palīdzību no vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Īpaši jāpateicas SEB bankas darbiniekiem, kas ziedoja ne tikai naudas līdzekļus, bet arī dažādas mājai nepieciešamās mēbeles, tehniku un interjera priekšmetus. Pateicoties ziedojumiem mums ir izdevies šo māju izveidot par jauniešiem piemērotu mācību un darba vidi, iekārtotas krāsainas atpūtas telpas un ērtas guļamvietas.

Ar SEB gādību jauniešiem ierīkots basketbola laukums, kuru piektdien atklāja basketbolisti Mārtiņš Kravčenko (Barons/LMT) un Dairis Bertāns (ASK Rīga). Basketbolisti jauniešiem pasniedza basketbola bumbas un čeku par aizvadītājā sezonā Baltijas basketbola līgas projektā Triple Effect SOS bērnu ciematiem ziedoto summu 1845,- EUR (1297 LVL).

Pateicamies par atbalstu SEB Bankai, Dormeo (Studio Moderna), Alan Deko, Maritt, Arcolat, Westellux (Sateks-R), Paulann gaisma, Falkors, NDD, Philips Latvia un citiem, kas atsaukušies mūsu aicinājumam ziedot.

Māra Bite uzsver: "Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji ir gatavi iesaistīties labākas sabiedrības veidošanā. Viņi vēlas un var parūpēties par mūsu pašu - Latvijas bērniem pat šībrīža grūtajos ekonomiskajos apstākļos. Ļoti ceram, ka šo labo cilvēku piemēram sekos arī citi, jo darīt labu ir tik vienkārši! Izdarot labu darbu, mēs uzsmaidām pasaulei un tā šo smaidu nodot tālāk!"