Arhīvs

Visi jaunumi
10 Augusts 2009

Iecavas jaunieši veiksmīgi īstenojuši starptautisku apmaiņas projektu

Iecavas SOS jauniešu mājas jaunieši no š.g. 31. jūlija līdz 10. augustam īstenoja starptautisku jauniešu apmaiņas projektu „Mix of Life”. Projekts noritēja pateicoties Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” līdzfinansējumam.

Projekta laikā jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Spānijas un Ungārijas kopīgi meklēja risinājumus, kā mazināt sabiedrības atkarību no alkohola, cigaretēm un narkotikām. Apmaiņas projektā tika izmantotas radošas metodes – projekta darbnīcās jaunieši veidoja instalācijas, lai vizuāli atklātu iemeslus, kādēļ vienaudži ieslīgst atkarību izraisošu vielu gūstā. Projekta ietvaros notika arī foto, video un improvizācijas teātra darbnīcas. Simulāciju spēlē tiks diskutēts par to, kā atkarību izraisošās vielas ietekmē ķermeni un ko nozīmē būt brīvam. Projekta rezultātā tapusi arī interneta mājas lapa www.mixoflife.eu, kas dos iespēju jauniešiem diskutēt, kā arī dalīties ar saviem radošajiem sasniegumiem video un foto jomās.

Apmaiņas projekta noslēgumā Iecavā notika brīvdabas pasākums, kurā ikviens interesents varēja iepazīties ar apmaiņas projekta laikā radīto. Bija aplūkojama gan foto izstāde, gan radošajās darbnīcas tapušās instalācijas. Īpašu noskaņu pasākumam piešķīra projektā iesaistīto jauniešu muzikālie priekšnesumi, kuros savijās ziemeļnieciska atturība ar dedzīgajiem spāņu flamenko ritmiem.

Projekta noslēgumā tā dalībnieki bija vienisprātis, ka projekts ir izdevies, sniedzis tā dalībniekiem vērtīgu pieredzi un ļāvis iegūt jaunus draugus.

Mix of life.jpg