Arhīvs

Visi jaunumi
17 Jūnijs 2013

Iepazīstot fizikas likumus zinātnes centrā Z[in]oo

Ceturtdien, 13.jūnijā 15 Valmieras ciemata bērni viesojās Cēsīs, kur viņus uzaicināja uzņēmuma ACNielsen Latvia darbinieki. Visi devas kopīgās pusdienās un viesojāsZ[in]oo centrā, kur piedalījās skaņa nodarbībā, kā arī iepazinās ar zinātnes un izklaides centra ekspozīciju.

Šī bija uzņēmuma ACNielsen Latvia organizēta iniciatīva – darbinieki izlēma, ka vēlas palīdzēt kādai no labdarības organizācijām un vērsās pie Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ar piedāvājumu noorganizēt bērniem interesantu pēcpusdienu, kā arī vēlmi sadraudzēties ar tiem tuvāk.

Visi kopā piedalījās skaņas nodarbībā, kuras laikā viņi mēģināja atpazīt 15 dažādu skaņu avotus un raksturus, paši mēģināja gatavot mūzikas instrumentus no pieejamiem materiāliem. Stundas laikā, kamēr notika nodarbība, tika pagatavoti visdažādākie mūzikas instrumenti, piemēram, ksilofons, bungas, stīgu mūzikas instrumenti, sitamie mūzikas instrumenti, pūšamie u.c. Interesanti, ka detaļas ikvienam no instrumentiem bija no plastmasas, gumijas, dažādas caurulītes un pat ūdens, kurš palīdzēja radīt dažādu skaņu tonalitātes.

Iveta Pukše , ACNielsen Latvia SIA  valdes locekle: „Priecājos, ka mūsu darbinieki izlēma sagādāt interesantu pēcpusdienu SOS Valmieras bērnu ciemata 15 jauniešiem. Kopā pavadītais laiks pavēra iespēju ieraudzīt bērnus dažādās situācijās – kopēju pusdienu laikā, brīvajā brīdī Cēsu parkā, Z[in]oo zinātnes centrā. Man patika bērnu dzīvespriecīgums, atbrīvotība, prieks viņu acīs kā arī atklātība saskarsmē. Bērni labprāt stāstīja par savām ikdienas gaitām.  Bija jauki vērot kā Zinātnes centra darbnīcā „Skaņa” bērni ar interesi darbojās un eksperimentēja, kā arī aktīvi izmēģināja centra piedāvātos eksponātus tālākā apmeklējuma laikā. Man ir patiess prieks, ka varējām sagādāt Valmieras ciemata jauniešiem pozitīvas emocijas un sniegt  iespēju izzināt daudz jauna!
Aicinu iesaistīties šādā sadarbībā arī citus uzņēmumus Latvijā, jo tieši šādi iegūtās emocijas mūsu pieaugušo ikdienā ienes prieku par paveikto un ļauj mums paveikt vairāk savās ikdienas gaitās kā arī gūt iedvesmu daudziem labiem darbiem nākotnē!”

Puišiem vislabāk patika elektrības istaba, kur varēja pārbaudīt dažādus slēdžus, saprast, kādos veidos var dabūt ar elektrību pa pirkstiem, kam sadzīvē jāpievērš uzmanība, lai nenotiktu nelaime. Meitenēm patika spoguļu labirints, kur bija jāatrod pareizā eja un jānokļūst līdz izejai, viņas minēja, ka tas varēja būt garāks.

Par pavadīto laiku ar Valmieras jauniešiem pārdomās dalās ACNielsen Latvia darbiniece Anda: “Šī bija tik ļoti saulaina, gaiša un pozitīvi uzlādējoša diena, kuru pavadījām kopā ar foršajiem Valmieras SOS ciemata bērniem! Manuprāt mums – reizēm tik pārlieku nopietnajiem pieaugušajiem – vajadzētu biežāk atkal sajusties kā bērniem, lai ar neviltotu prieku, zinātkāri un entuziasmu atklātu daudz ko jaunu par it kā sen zināmām un pazīstamām lietām. Paldies Lāsmiņai, Sintijai, Dzintaram, Adrianam un visiem pārējiem bērniem par šo jauko dienu!”

 „Bija patiešām prieks pavadīt laiku kopā ar SOS bērnu ciemata bērniem, veikt kopīgas aktivitātes zinātnes centrā Z(in)oo un vienkārši aprunāties par viņu ikdienas gaitām, mācībām un brīvā laika pavadīšanu! Bija patīkami komunicēt ar ļoti priecīgiem, atvērtiem un aktīviem bērniem, kā arī ceru, ka kopā pavadītais laiks un veiktās aktivitātes sniedza jaunus iespaidus viņiem. Lai Jums veicas un, iespējams, tiekamies pēc kāda laika, lai piedalītos kādā citā kopīgā pasākumā! Īpašs sveiciens bērniem, ar kuriem izdevās visvairāk līdzdarboties – Lāsmai, Sintijai, Dzintaram un Adrianam!” sajūsmināts ir Reinis.