Arhīvs

Visi jaunumi
08 Novembris 2012

Jaunolainē viesojas mobilais veselības aprūpes centrs

Šogad jau otro reizi pēc Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ģimeņu stiprināšanas un atbalsta projekta Olaines novadā speciālistu iniciatīvas Jaunolainē skolēnu rudens brīvlaika pirmajā dienā - 29.oktobrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 mediķu pakalpojumus sniedza fonda "Ronald McDonald House Charities" mobilais veselības aprūpes centrs bērniem.

Mobilajā busiņā ir pieejami dažādi veselības aprūpes pakalpojumi – alergologs, neirologs, oftalmologs, pediatrs, traumatologs/ ķirurgs. Latvijā šis ir vienīgais tāda veida busiņš un visi pakalpojumi tajā tiek sniegti bez maksas. Mobilais veselības aprūpes centrs ir 12 metru garš moderns transporta līdzeklis, kurā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas, pieņemšanas telpa un sanitārā telpa.

Arī šoreiz, izvērtējot nepieciešamību pēc pakalpojuma, projekta speciālisti aicināja pie Olaines novada bērniem acu ārstu un neirologu. Katrs speciālists veica apskati 22 bērniem. Šo bezmaksas pakalpojumu varēja saņemt ģimeņu stiprināšanas Olaines novadā projektā iesaistītie bērni. Oftalmoloģe dr. Zariņa vairākiem bērniem izrakstīja receptes optisko briļļu iegādei, bērnus diagnosticēja un vecākiem rekomendācijas bērnu veselības un attīstības veicināšanai sniedza arī neiroloģe dr. Budņika.

Mobilā veselības aprūpes centra izveides mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem Latvijā un nodrošināt regulāras primārās medicīniskās pārbaudes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem. Mobilais veselības aprūpes centrs palīdz ietaupīt bērnu vecākiem finanšu līdzekļus, sniedzot pakalpojumus tuvāk mājām. Šāda veida programmas veiksmīgi strādā jau 32 pasaules valstīs. Eiropā šāds centrs līdz šim atradās tikai Polijā.

Arī nākotnē ģimeņu stiprināšanas projekts Olaines novadā plāno turpināt aizsākto veiksmīgo sadarbību ar Mobilā veselības centra speciālistiem.

Atceries, ka bērna aprūpes un uzraudzības pienākumu nepildīšana izpaužas kā nepietiekama/ nesavlaicīga uzmanība pret bērna veselības, izglītības, vides, uztura un emocionālajām vajadzībām un tiek definēta kā bērna pamešana novārtā.

Ikviens no mums vēlas būt labs vecāks savam bērnam, taču dažkārt to ir grūti īstenot. Saskaroties ar dažādām grūtībām vecākiem nepieciešams atbalsts un iedrošinājums, ko sniedz Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ģimeņu stiprināšanas projekta Olaines novadā speciālisti un Olaines novada sociālā dienesta speciālisti darbam ar ģimenēm ar bērniem, skolu atbalsta personāls u.c.

Lūgt palīdzību ir stipruma nevis vājuma pazīme. Esam tepat Tev līdzās, droši vērsies pie mums pēc nepieciešamā atbalsta!

Ģimeņu stiprināšanas un atbalsta Olaines novadā
projekta koordinatore Solvita Degle

Mobilais veselibas centrs.png