Arhīvs

Visi jaunumi
14 Maijs 2014

Kampaņas „Palīdzi man uzaugt” organizatori iesniegs īpašu aicinājumu Saeimas deputātiem


Latvijā ap 2000 bērnu dzīvo institūcijās un vismaz 25 000 bērnu dzīvo ģimenēs, kuras pakļautas dažādiem sociālajiem riskiem, bet pašvaldībām trūkst resursu atbalsta pakalpojumu īstenošanai ģimenēm ar bērniem. Alternatīvās bērnu aprūpes alianse ir pārliecināta, ka situāciju ir iespējams mainīt un aicina lēmumu pieņēmējus atbalstīt ģimeniskas aprūpes attīstību un panākt, lai bērni līdz 3 gadu vecumam nenonāktu institūcijās.

Alternatīvās bērnu aprūpes alianse 14. maijā uzsāks kampaņu „Palīdzi man uzaugt”, kuras mērķis ir veicināt bērnu aprūpi ģimeniskā vidē. Kampaņas ietvaros notiks vairākas aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un aicinātu lēmumu pieņēmējus rīkoties un pilnveidot atbalsta sistēmu bērniem ar ģimenēm, lai bērni varētu uzaugt savās bioloģiskajās ģimenēs, vai, ja tas nav iespējams, augt aizbildnībā, audžuģimenēs vai adopcijā. Vissteidzīgāk risināmā problēma šobrīd ir bērnu līdz 3 gadu vecumam aprūpe institucionālā vidē.

Kampaņas ietvaros plānotas aktivitātes, uz kurām laipni aicinām ierasties preses pārstāvjus un citus interesentus:

  • 14. maijā plkst. 14.00 – 16.30 Kinoteātrī „K-Suns” notiks kinofilmas  „Blefs jeb Laimīgu Jauno gadu!” seanss. Filmā atainota institucionālās aprūpes ietekme uz bērnu attīstību. Pēc filmas diskusija ar filmas režisori. Ieeja bez maksas.

Filmas ievadu var noskatīties klikšķinot uz šīs saites.

 

  • 15. maijā plkst. 8.00 - 9.00 par godu Starptautiskajai ģimeņu dienai pie Saeimas nama notiks īpašu vēstījumu nodošana Saeimas deputātiem.

Aktvitāte notiks, atsaucties uz iepriekšējā gadā notikušo akciju, kuras laikā Saeimas deputāti saņēma bērnu namā augošu bērnu darinātus lācīšus ar īpašu aicinājumu. Šogad pie deputātiem Alianse vērsīsies ar konkrētiem priekšlikumiem bērnu aprūpes uzlabošanai.

 

  • 15. maijā  plkst. 10.00 -16.00 Rīgas domes sēžu zālē notiks konference sociālajiem darbiniekiem un lēmumu pieņēmējiem  - „Bērns – vajadzības – risinājumi“.
    Konferences programma.
    Konferences darba gaitai varēs sekot līdzi Rīgas domes mājas lapā www.riga.lv tiešraides vietnē.

 

  • 15. maijā plkst. 12.30 notiks preses brīfings konferences „Bērns – vajadzības – risinājumi” ietvaros.


Brīfingā piedalās Alternatīvās bērnu aprūpēs alianses pārstāve Kristīne Veispale, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa, Rīgas domes Labklājības departamenta direktore  Irēna Kondrāte, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja, Nodibinājuma „Sociālo pakalpojumu aģentūra“ direktore Dace Blaževiča.


Par Alternatīvās bērnu aprūpes aliansi
Alternatīvās bērnu aprūpes aliansē ir bērnu interešu aizstāvībai ir apvienojušās 10 nevalstiskās organizācijas, kuras darbojas bērnu ārpusģimenes aprūpes jomā. Alianse dibināta 2011. gadā

Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus vairākās Latvijas pašvaldībās.

Par Sociālo pakalpojumu aģentūru
Nodibinājums „Sociālo pakalpojumu aģentūra” ir izveidota 2003. gadā ar mērķi sniegt profesionālu psihosociālu palīdzību, paaugstināt cilvēku ar dažādām sociālām problēmām integritātes pakāpi sabiedrībā, kā arī aizstāvēt viņu intereses un tiesības.


Papildu informācijai:
Kristīne Veispale, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26335439, e-pasts: kristine.veispale@sosbca.lv