Arhīvs

Visi jaunumi
01 Augusts 2014

Kampaņas “Palīdzi man uzaugt” pasākumi augustā.Alternatīvās Bērnu Aprūpes Alianse sadarbībā ar Biedrību „SOS Bērnu ciematu asociācija” 2014. gada augustā organizē kampaņas „Palīdzi man uzaugt” noslēguma pasākumus Kalnciema kvartālā.

  • 2., 9., 16. un 23. augustā Kalnciema kvartāla tirdziņā Alianses un SOS bērnu ciematu asociācijas pārstāvji uzrunās apmeklētājus, aicinot palīdzēt Latvijas bērnu namos dzīvojošajiem bērniem, kļūstot par viesģimeni, audžuģimeni, aizbildni vai adoptētāju vai sniedzot cita veida atbalstu. Katram interesentam būs iespēja izveidot vēlējumu bērniem bērnu namos un saņemt atbildes uz jautājumiem.
  • 28. augustā Kalnciema kvartālā notiks kampaņas noslēguma koncerts „Palīdzi man uzaugt” ar Haralda Sīmaņa, Dukuru ģimenes un Normunda Rutuļa un viņa ģimenes, u.c. Latvijā pazīstamu mākslinieku uzstāšanos.

Alternatīvās bērnu aprūpes alianse 14. maijā uzsāka kampaņu „Palīdzi man uzaugt”, kuras mērķis ir veicināt bērnu aprūpi ģimeniskā vidē. Kampaņas ietvaros notikušas vairākas aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un aicinātu lēmumu pieņēmējus rīkoties un pilnveidot atbalsta sistēmu bērniem ar ģimenēm, lai bērni varētu uzaugt savās bioloģiskajās ģimenēs, vai, ja tas nav iespējams, augt aizbildnībā, audžuģimenēs vai adopcijā. Vissteidzīgāk risināmā problēma ir bērnu līdz 3 gadu vecumam aprūpe institucionālā vidē.

Latvijā dzīvo apmēram 360 tūkstoši bērnu, no kuriem vairāk kā 8000 ir zaudējuši savu vecāku aprūpi, 2000 bērnu vēl dzīvo institūcijās. Atrašanās bērnu namā nelabvēlīgi ietekmē bērnu attīstību. Bērniem, kuri savās bioloģiskajās ģimenēs cietuši no vardarbības, fiziskiem un emocionāliem pāri darījumiem, nepieciešamas īpašas rūpes un gādība.