Arhīvs

Visi jaunumi
09 Aprīlis 2013

Ko bērnam dod iespēja būt vasaras nometnē

Šajā gadā Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai aprit 16 gadi. Divos bērnu ciematos Īslīcē un Valmierā šobrīd dzīvo 128 bērni vecumā no 4 līdz 18 gadu vecumam. Mēs rūpējamies arī par vairāk nekā 600 sociālā riska programmu bērniem piecās Latvijas pilsētās, lai viņi varētu palikt kopā ar savu ģimeni un augt kopā ar īstajiem vecākiem, brāļiem un māsām.

Iespēja bērnam būt vasaras nometnē nozīmē ne tikai būt pieskatītam, būt speciālistu uzraudzībā un iemācīties ko lietderīgu, tā ir iespēja iemācīties justies pieņemtam, sajust sevi piederīgu grupai, rast jaunus draugus vai veidot daudz ciešākas attiecības ar līdzbiedriem, kuriem ikdienā paskrējuši garām. Kāds puisītis nometnes pēdējā dienā ar cerību un sajūsmas pilnām acīm atļāvās sapņot, cik interesanti un forši būtu nākamajā gadā atkal sastapties visiem tiem, kuri bijuši šo nedēļu kopā, lai turpinātu jautros piedzīvojumus un sajustu draugu plecu, veicot kopīgos uzdevumus.

Ar atbalstītāju palīdzību 2010. gadā Ģimeņu atbalsta centros vairākās vietās Latvijā bija iespēja noorganizēt ģimeņu nometnes, kurās trīs dienas ģimenes varēja pavadīt laiku kopā ārpus mājas.  Bērni  ar vecākiem roku rokā darbojās kopā  vidē, kurā nebija jāsaskaras ar ikdienas problēmām, kaut uz īsu brīdi varēja aizmirst par nesamaksātiem rēķiniem, kredītiem un nepiepildītajām bērnu vēlmēm, jo prāts bija aizņemts ar aktivitātēm un savstarpēju uzmanības veltīšanu ģimenes locekļiem. Gan pēc speciālistu novērojumiem, gan vecāku un  bērnu atsauksmēm var secināt, ka šādas iespējas, pavadot laiku kopīgās aktivitātēs, gan uzlabo attiecības starp vecākiem un bērniem, gan arī sniedz pozitīvu pieredzi brīvā laika pavadīšanā.  Sarunās ģimenes paudušas pārliecību, ka labrāt gribētu gūtos ieaspaidus  un kopības sajūtu atkārtot vēlreiz un iesaka to izbaudīt arī citām ģimenēm, diemžēl  tas paliek nerealizēts sapnis, jo maznodrošinātām ģimenēm trūkst līdzekļu un pieredzes, lai spētu doties ārpus mājas un paši sev  organizētu lietderīgi un interesanti pavadītu brīvo laiku.


Mums ir nepieciešams jūsu atbalsts un palīdzība. Ar līdzcilvēku atbalstu mēs varam nodrošināt Latvijas bērniem drošas mājas un laimīgu bērnību.
Iesniedzot savu ienākumu gada deklarāciju, neaizmirstiet norādīt veiktos ziedojumus, jo par tiem Jūs varat saņemt nodokļu atmaksu. Ziedojot sabiedriskā labuma organizācijām, uzņēmumi saņem ienākuma nodokļa atlaidi 85% apmērā no ziedotās summas.

Lai mēs varētu nodrošināt bērniem iespēju pabūt nometnē, nepieciešams arī Tavs atbalsts! Vairāk informācijas par atbalsta iespējām lasi šajā linkā