Arhīvs

Visi jaunumi
20 Decembris 2013

Latvija saņem atbalstu no Igaunijas palīdzības sniegšanai Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija saņēmusi 14 160 EUR ziedojumu no Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācijas palīdzības sniegšanai Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm ar bērniem. Šos līdzekļus pēc Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācijas aicinājuma saziedojuši Igaunijas iedzīvotāji. Atbalsta sniegšanā Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbosies ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta un Labklājības departamentiem. Ģimenēm ar bērniem tiks nodrošināta kvalificēts psihosociālais atbalsts.

Sadarbībā ar RD Izglītības, kultūras un sporta departamentu tiks finansēts psiholoģiskais atbalsts traģēdijā cietušajiem un iesaistītajiem bērniem 350 h apmērā, tai skaitā atbalsts, ko 9 izglītības iestādēs saņēma bērni un skolotāji nekavējoties pēc traģēdijas. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ar Igaunijas atbalstu finansēs 28 speciālistu darbu, kas sniedza strādāja ar minētajām mērķauditorijām uzreiz pēc traģēdijas. 

Sadarbībā ar RD Labklājības departamentu tiks nodrošināt psihosociālais atbalsts traģēdijā cietušajām ģimenēm, ko sniegs Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Rīgas Ģimeņu stiprināšanas projekta speciālisti.

“Tas ir ļoti briesmīgs negadījums, par ko neviens nevarētu iedomāties, līdzko izdzirdējām par nelaimi, negribējās ticēt, ka tas noticis šeit pat mūsu kaimiņos. Traģēdija notika mūsu kaimiņvalstī, līdz ar to tas attiecas uz mums, mums jāpalīdz. Viens bērns palika bez abiem vecākiem, daži bez vecvecākiem, viena daudzbērnu ģimene zaudēja māti – tie ir tikai daži piemēri, kas skāruši Latvijas galvaspilsētu. Mums ir patiešām liels prieks, ka izdevās savākt līdzekļus, lai palīdzētu kaimiņos nelaimē nonākušajām ģimenēm. Mēs zinām, kā tas ir, kad ģimenes nonāk krīzes situācijās, līdz ar to esam gatavi palīdzēt kaimiņiem grūtā brīdī,” stāsta Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktors Margus Oro.

Papildus arī Igaunijas televīzijas kanāla TV3 skatītāji ir saziedojuši 30 820 EUR palīdzības sniegšanai Zolitūdes traģēdijā cietušo ģimeņu bērniem. Par šiem līdzekļiem 2014.gada pavasarī tiks organizētas nometnes bērniem, kas zaudējuši kādu no tuviniekiem. Nometnes organizēs Igaunijas nevalstiskā organizācija „Krīzes programma bērniem un jauniešiem” sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju.

Kontaktiem:
Kristīne Tjarve
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 29296617
E-pasts: kristine.tjarve@sosbca.lv