Arhīvs

Visi jaunumi
23 Novembris 2013

Latvijas un Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācijas gatavas sniegt palīdzību Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm

Saistībā ar traģiskajiem notikumiem Zolitūdē, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbībā ar saviem Igaunijas kolēģiem ir uzsākusi ziedojumu vākšanu nelaimē cietušajām ģimenēm. Kopš piektdienas, 22.novembra, visi līdzekļi, kas tiks iegūti no ziedojuma tālruņiem Latvijā un Igaunijā, tiks novirzīti traģēdijā cietušo ģimeņu atbalstam. Atbalsta sniegšanā Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija sadarbosies ar Rīgas pašvaldības Sociālo dienestu.

Lai palīdzētu cietušajām ģimenēm jau tagad, piedāvājam mūsu asociācijas sociālo darbinieku un psihologu atbalstu traģēdijā cietušajām ģimenēm un bērniem. Aicinām zvanīt psihologiem Santai Kundziņai pa tālruni 29339396 un Irinai Kaminskai – 26489595 (sestdien, svētdien no 10.00 – 17.00).

„Mēs izsakām līdzjūtību visām Zolitūdes traģēdijā cietušajām ģimenēm. Mēs esam gatavi sniegt psiholoģisko, sociālo, medicīnisko un materiālo atbalstu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Kopš piektdienas visi ziedojumi, kas tiks iegūti, zvanot uz mūsu labdarības tālruni, sadarbībā ar Rīgas pilsētas Sociālo dienestu tiks novirzīti cietušo ģimeņu atbalstam. Arī turpmāk mūsu Rīgas ģimeņu stiprināšanas projekta darbinieki ir gatavi strādāt ar nelaimē cietušajām ģimenēm. Mēs esam pateicīgi arī mūsu Igaunijas kolēģiem, kuri atsaukušies mūsu aicinājumam un uzrunājuši savus atbalstītājus, lai sniedz palīdzību traģēdijā cietušajām ģimenēm. Domās esam kopā ar Zolitūdes traģēdijā cietušajām un iesaistītajām ģimenēm un viņu tuviniekiem,” stāsta Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ir uzrunājusi visus savus atbalstītājus, lai sniedz atbalstu traģiskajā negadījumā bojā gājušo cilvēku bērniem un ģimenēm. Tuvāko dienu laikā sniegtie ziedojumi tiks novirzīti atbalsta sniegšanai Latvijā cietušajām ģimenēm.  Igaunijā iespējams zvanīt uz vairākiem ziedojumu tālruņa numuriem, ziedojot dažādas summas Latvijas ģimeņu atbalstam, savukārt Latvijā iespējams zvanīt uz labdarības tālruņa numuru 90006386 (1 LVL/ 1.42 EUR par zvanu).

“Tas ir ļoti briesmīgs negadījums, par ko neviens nevarētu iedomāties, līdzko izdzirdējām par nelaimi, negribējās ticēt, ka tas noticis šeit pat mūsu kaimiņos. Traģēdija notikusi mūsu kaimiņvalstī, līdz ar to tas attiecas uz mums, mums jāpalīdz. Ceturtdiena, kad notika traģēdija, bija parasta darba diena, cilvēki devās iepirkties kā ierasts, neviens nevarēja iedomāties, ka tā izvērtīsies par masu traģēdiju. Vairāki bērni palika bez abiem vecākiem, daži bez vecvecākiem, viena daudzbērnu ģimene zaudēja māti – tie ir tikai daži piemēri, kas skāruši Latvijas galvaspilsētu. Mēs, Igaunijas SOS bērnu ciematu asociācijas kolēģi domās esam kopā ar sērojošiem piederīgajiem, vienojamies klusā lūgšanā par cietušajiem, par tiem, kuri dodas uz lielveikalu, lai atbalstītu visus, kuriem sāp šī traģēdija. Izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenēm un Latvijai, bērniem, kuri šajā nelaimes gadījumā zaudējuši pašu dārgāko – savu ģimeni. Mēs zinām, kā tas ir, kad ģimenes nonāk krīzes situācijās, līdz ar to esam gatavi palīdzēt kaimiņiem grūtā brīdī,” stāsta Igaunijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktors Margus Oro.

Ikvienu, kurš vēlas palīdzēt nelaimē nonākušajām ģimenēm, aicinām zvanīt uz labdarības tālruni 90006386 (1 LVL/ 1.42 EUR par zvanu) vai arī ziedot uz kādu no Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas (reģ. nr. 40008029381) ziedojumu kontiem ar norādi „Zolitūdes traģēdijā cietušajiem”: SEB bankā LV56UNLA0050011994184; Swedbank LV65HABA0551033254521; Nordea bankā LV44NDEA0000083612402.