Arhīvs

Visi jaunumi
06 Novembris 2014

Noslēdz sociālo kampaņu „Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs!”

Ar izstādes „Saruna ar bērnu sevī” atklāšanu noslēgusies sociālā kampaņa „Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs!”.

Sakām sirsnīgu paldies ikvienam, kas kampaņu atbalstīja ziedojot un daloties ar informāciju. Kampaņas laikā savāktie ziedojumi tiks izmantoti SOS audžuģimeņu atbalstam jau šajā gadā.

Kampaņas laikā sabiedrība tika iepazīstināta ar iespējām kļūt par bērnu, kuri dzīvo ārpusģimenes aprūpes iestādēs jeb bērnu namos, viesģimenēm, audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem, kā arī aicināta atbalstīt ģimenes, kuras jau ir pieņēmušas bez vecāku gādības palikušos bērnus.  Kampaņas laikā SOS ģimeņu atbalstam saziedoti 32 270 eiro.

Vislielākā atsaucība ir bijusi Rimi un Supernetto veikalos izvietotajās ziedojumu kastītēs, kurās kopā saziedoti 23 200 Eiro. Pateicoties SEB bankas klientu atsaucībai ziedoti papildus 3600 eiro, bet pārējie ziedotāji izvēlējušies ziedot kampaņas mājas lapā, izmantojot ziedojumu tālruni, ziedojuma īsziņas un veikalos K-Rauta izvietotās ziedojumu kastītes.

Šī kampaņa apliecina – ģimene ir viena no visbūtiskākajām vērtībām. Rimi un Supernetto pircēji, kā arī darbinieki tai ziedojuši īpaši aktīvi. SOS ģimeņu atbalstam visvairāk līdzekļu – vairāk nekā 12 tūkstošu eiro apmērā ziedojuši rīdzinieki. Vidzemnieki kampaņai “Neviens nav vainīgs, bet bērns bez ģimenes nav laimīgs” ziedojuši  vairāk nekā tūkstoti eiro, bet gan Zemgalē, gan Latgalē Rimi, kā arī Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs savākti 3 tūkstoši eiro. Savukārt Kurzemē ziedotā summa pārsniedz 2 tūkstošus eiro.

Kampaņu atbalstīja kampaņas draugi - SEB banka un Latvijas Dzelzceļa ritošā sastāva serviss, ar kuru atbalstu sarūpēti kampaņas materiāli, kā arī uzņēmumi RIMI, SKDS, K-Rauta, Tele 2 un Sportlat. Kampaņu informatīvi atbalstīja - TV3, Star FM, Radio Skonto, Latvijas Radio, Diena, Dienas Bizness, NRA, draugiem.lv, inbox.lv, calis.lv, maminuklubs.lv, 1188.lv, Latvijas Pasts, Opus Capita, Mykoob un JCDecaux.

Kampaņu noslēdzošajā izstādē „Saruna ar bērnu sevī” apvienojušies mākslinieki no Latvijas un Vācijas, lai runātu par bērnības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē. Izstādē ar saviem darbiem piedalās Rasa Jansone, Zane Balode un Līga Ķempe, Kerstina Borharde (Kerstin Borchardt), Rando Geševskis (Rando Geschewski), Takve Kenders (Takwe Kaenders), Ute Lauks (Ute Laux), Vilfrīds Šrēders (Wilfried Schröder), Vaņa Tolko (Wanja Tolko), Miro Zāra (Miro Zahra) un Žanete Coignere (Janet Zeugner), Izstādē apskatāms arī SOS audžuģimenē augošā zēna – Elmāra Gruguļa darbs. Izstāde tapusi sadarbībā ar Vācijas SOS Bērnu ciematu asociāciju (SOS-Kinderdörfer weltweit).

 

 

Projekta patronese ir Vācijas vēstniece Latvijā, Viņas Ekselence Andrea Viktorīna. Izstāde turpināsies līdz 20. novembrim un aplūkojama katru dienu no 12.00 līdz 19.00 „Pop – Up mākslas galerijā”, Dzirnavu ielā 67, t/c „Galleria Riga”, 6. stāvā.
 

 

Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas veido un atbalsta SOS audžuģimenes bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu atbalsta centri ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm.

Papildu informācijai:
Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv
www.sosbernuciemati.lv