Arhīvs

Visi jaunumi
25 Septembris 2012

Noslēgusies labdarības atbalsta akcija „Atpakaļ uz skolu!”

No 15.augusta līdz 20.septembrim norisinājās Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas, laikraksta Dienas Bizness un Izdevniecības Dienas žurnāli labdarības atbalsta akcija „ Atpakaļ uz skolu!”, kuras laikā tika saziedoti gandrīz 3000 LVL, skolas piederumu, apģērbs, spēles bērnu un jauniešu no sociālā riska ģimenēm atbalstam.

Ikviens laikraksta Dienas Bizness, izdevniecības Dienas žurnāli izdevumu lasītājs tika aicināts ziedot kādam no trīs mērķiem, piemēram, lai palīdzētu iegādāties visu palīglīdzekļus skolai pirmklasniekam, lai iegādātos darba burtnīcas un rakstāmlietas skolēnam vai arī papildus apmācībām pie speciālista kādā no mācību priekšmetiem.

Iegūtie līdzekļi palīdzēs SOS Ģimeņu stiprināšanas projektos esošajiem bērniem no sociālā riska ģimenēm: 44 bērni ieguva iespēju iegādāties darba burtnīcas un rakstāmlietas, 25 pirmklasnieki tika apgādāti ar visām skolai nepieciešamajām lietām, bet 10 bērniem būs iespēja saņemt 16 stundu papildus apmācību kādā no mācību priekšmetiem.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija saka lielu paldies laikrakstam Dienas Bizness un Izdevniecībai Dienas mediji par atsaucību, kā arī lasītājiem par ziedojumiem! Paldies ne tikai privātpersonām, bet arī tiem uzņēmumiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un ziedoja līdzekļus skolas bērnu atbalstam!

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: “Esam pateicīgi laikraksta Dienas Bizness un Izdevniecības Dienas mediji komandām un lasītājiem par atsaucību un sniegtajiem ziedojumiem. Pateicoties akcijā iegūtajiem līdzekļiem mēs varējām palīdzēt bērniem sagatvoties skolai un arī mācību gaitā sniegt nepieciešamo atbalstu. Paldies, ka palīdzat! ”

Par SOS bērnu ciematiem: Latvijas SOS bērnu ciemati veido audžuģimenes bērniem, kas zaudējuši savu īsto vecāku aprūpi. Pašreiz divos SOS ciematos Īslīcē un Valmierā 23 SOS audžuģimenēs aug 143 bērni. SOS bērnu ciemati sniedz palīdzību arī ģimenēm ar bērniem, kas nonākušas krīzes situācijās. Šajā gadā SOS Ģimeņu stiprināšanas projektu sociālo darbinieku, psihologu, logopēdu, pedagogu un citu speciālistu palīdzību saņems aptuveni 700 bērnu no vairāk nekā 360 sociālā riska ģimenēm. No šiem bērniem 63 šogad uzsāka savas pirmās skolas gaitas, savukārt 348 bērni mācās vispārizglītojošajās vai speciālajās skolās.