Arhīvs

Visi jaunumi
16 Jūlijs 2012

Noslēgusies nometne "Mana un tava vasara"

Ar ABLV Charitable foundation atbalstu rīkotā piecu dienu nometne “Mana un tava vasara” Bauskas ģimeņu stiprināšanas projektā  noslēdzās 13.jūlijā. Nometnes noslēguma aplī dalībnieki izteica savas izjūtas par piedzīvoto un atzina, ka laiks aizskrējis ļoti ātri un, ka žēl šķirties. Vairāki nometnes dalībnieki savās anketās norādīja, ka daudz redzējuši un bijuši tādās vietās, par kurām pat nav zinājuši, lai arī paši ir baušķenieki.


Katrā nometnes dienā, kas bija izplānotas tematiskas, bija paredzēts laiks kādai izglītojoši izzinošai aktivitātei, kā arī laiks sev un draugiem – rotaļas, atjautības spēles, sporta aktivitātes.


Pirmdiena vairāk bija iepazīšanās diena, kad katrs izteica savas vēlmes, ko vēlas gūt šajās piecās dienās (un galvenais, kas izskanēja, bija iegūt jaunus draugus), tās ielika krāsainā plaukstiņā, ko uzlīmēja uz nometnes karoga.


Otrdien bija aizraujošs pasākums zemnieku saimniecībā, kur bija iespēja vērot zirgus, iepazīt to ikdienu, pielikt savu roku zirdziņa apkopšanā, pabarot ar līdzpaņemtajiem burkāniem, un izlaist riksi ponija mugurā. Pēc šī pārgājiena mākslas darbnīcā tapa skaisti zirgu portreti.


Trešdienā devāmies orientēšanās pastaigā ar īpašiem uzdevumiem Bauskā. Visi dalībnieki sadalījās trīs grupās. Katrai grupai bija doti uzdevumi atrast atsevišķus objektus pilsētā un darba lapās veikt piezīmes, ko par šīm vietām vai objektiem nebijām zinājuši. Katrā pieturvietā komandas dalībniekus sagaidīja laipni iestāžu/objektu pārstāvji, kas pastāstīja bērniem sīkāku informāciju.


Ceturtdiena pagāja Bauskas pilskalnā: pili apskatot, vislielāko sajūsmu izraisīja viduslaiku tērpu un ieroču kolekcijas; tad kāpām skatu tornī, kur pārredzama visa pilsēta un tās tuvākā apkārtne; devāmies uz vietu aiz pils, kur Mūsa un Mēmele saplūstot veido trešo upi – Lielupi, un kur reiz bijis pilsētas pirmsākums – Vairogmiests. Izstaigājuši gana plašo apkārtni, noklausījušies teikas par Bauskas pils celtniecību un tās daudzajiem tīkotājiem un saimniekiem, kalnainajā laukumiņā pie pils katrs zīmēja savu teiku par Bauskas pili.


Piektdienā, pirms šķiršanās, ieklausījāmies policijas darbinieka un dakterītes padomos par drošību un veselību, kas būtu jāņem vērā, baudot brīvlaiku. Bērni jau iepriekš bija sagatavojuši sev interesējošus jautājumus. Nometnē gūtie iespaidi saplūda vienotā gleznā. Nometnes noslēguma apli kuplināja Gerdas saksofona spēle un sirsnīgas sarunas par kopīgi pavadīto laiku.