Arhīvs

Visi jaunumi
27 Jūlijs 2012

Noslēgusies otrā bērnu dienas nometne „Olaine – manas mājas”

Jaunolainē tapusi jau otra puķu dobe, ko stādīja bērni, kas piecas dienas aktīvi darbojās dienas nometnē! Arī šo nometni organizēja Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Olaines Ģimeņu stiprināšanas projekts sadarbībā ar ABLV Charitable Foundation un tajā no 23.līdz 27. jūlijam piedalījās 20 Olaines novada bērni.


Pirmās dienas galvenais mērķis bija iepazīties vienam ar otru, spēlējot dažādas spēles. Otrā diena bija Sporta diena, kad bērni mērojās saviem spēkiem dažādos sporta elementos - orientēšanās, riņķu mešana, frīsbija elementi, basketbola soda metieni, bilžu minēšana, viktorīna par Olaines novadu, boulinga elementi. Bērni sacentās divās komandās: „Lauvas” (ar kapteini Andreju K.) un „Digļi” (ar kapteini Denisu K.). Savukārt trešajā dienā bērni devās pārgājienā uz Olaini, kur iepazinās ar Olaines pieaugušo izglītības centru, izmantoja iespēju aktīvi darboties ar āra trenažieriem un paciemojās bērnu un jauniešu sociāla atbalsta centrā „OLAKS”, kur centra bērni vadītājas Jeļenas Semjonkinas-Getmaņukas vadībā bija sagatavojuši skaistu deju priekšnesumu. Nometnes bērni piedalījās centra organizētajās „Gudrinieka spēlēs”. Bērni un audzinātāji pārbaudīja savas spējas intelektuālu uzdevumu veikšanā. Viegli nebija!  Visgaidītākā bija ceturtā diena, kad visi devās ekskursijā uz Cēsīm, lai aktīvi pavadītu laiku Bērnu zinātnes centrā Z(in)oo, kas piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai bērni paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Piektajā, noslēguma dienā, katrs bērns iestādīja košumkrūma stādiņu, kam veltīja labas domas, vēlējumu augt lielam un iepriecināt Jaunolaines iedzīvotājus un ciemiņus.


Bērniem nometnes laika bija kvalitatīvas un garšīgas pusdienas, ko nodrošināja ēdināšanas uzņēmums SIA „Konstants” no Ozolnieku novada. Katru dienu bija iespēja baudīt saldējumu.
Nometnes noslēgumā daudzi bērni atzina, ka vēlētos vēl piedalīties šādās nometnēs. Šī nometne ieguva nosaukumu „Visskanīgākā grupa”. Nometnes laikā, spēlējot dažādas spēles ārā, bērni  lika kļūt modriem arī citiem Jaunolaines iedzīvotājiem un neļāva garlaikoties arī Kultūras nama vadībai.


Vecāki, kuru bērni piedalījās šajās nometnēs, 28.augustā plkst. 18.00 tiek aicināti uz tikšanos Jaunolaines kultūras namā. Būs iespēja saņemt CD diskos ierakstītas nometnes bildes, uzzināt Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Olaines Ģimeņu stiprināšanas projekta aktualitātes, pārrunāt nākotnes ieceres saistībā ar nometnēm, izglītojošiem semināriem, lekcijām un diskusijām, kā arī iepazīties ar Marte Meo metodi, kas iedrošina izmantot pašam savus spēkus, lai atbalstītu un sekmētu bērna attīstību, un terapeitiskās spēles metodi, kuru savā darba praksē izmanto projekta speciālisti, kas turpina mācības šīs metodes pielietošanā.


Paldies vecākiem, kuri mums uzticēja savus bērnus!


Nometnes personāls – Solvita, Iveta, Ulla, Igors