Arhīvs

Visi jaunumi
17 Jūlijs 2012

Noslēgusies pirmā bērnu dienas nometne „Olaine – manas mājas”

Jaunolainē tapusi jauna puķu dobe, ko stādīja bērni, kas piecas dienas aktīvi darbojās dienas nometnē! Nometni organizēja Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas Olaines Ģimeņu stiprināšanas projekts sadarbībā ar ABLV Charitable Foundation, un tajā piedalījās 20 Olaines novada bērni.


Nometnes laikā bērni guva daudz pozitīvu emociju, lietderīgi un kvalitatīvi pavadīja brīvo laiku. Tika organizētas dažādas aktivitātes. Pirmās dienas galvenais mērķis bija iepazīties vienam ar otru, spēlējot dažādas spēles. Otrās dienas priekšpusdienā bērni gatavoja apsveikumus Olaines novada vecajiem vientuļajiem cilvēkiem, dienas otrā puse tika veltīta sportiskajam aktivitātēm un veldzējošai peldei vietējā ūdenskrātuvē - paldies sporta skolotājam! Savukārt trešajā dienā bērni kopā ar audzinātājām devās pārgājienā uz Olaini, kur iepazinās ar Olaines pieaugušo izglītības centru, paciemojās bērnu un jauniešu sociāla atbalsta centrā „OLAKS” un izmantoja iespēju aktīvi darboties ar āra trenažieriem. Visgaidītākā bija ceturtā diena, kad visi devās ekskursijā uz Cēsīm, lai aktīvi pavadītu laiku Bērnu zinātnes centrā Z(in)oo, kas piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai bērni paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi, braucot ar neparastiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, redzēt zibeni. Bērni ar lielu sajūsmu to visu izmēģināja!


Piektajā, noslēguma dienā, bērnus apciemoja Inga Skrastiņa, ABLV Charitable Foundation Labdarības projektu vadītāja, lai pārliecinātos par to, cik lietderīgas ir šādas nometnes un vai nepieciešams turpmāk finansiāli atbalstīt šādas nometnes. Šajā dienā katrs bērns iestādīja košumkrūma stādiņu, kam veltīja labas domas, vēlējumu augt lielam un iepriecināt Jaunolaines iedzīvotājus un ciemiņus. Paldies dārzniecei!


Nāciet un priecājieties arī jūs!


Nometnes personāls –Solvita, Liāna, Iveta, Ulla