Arhīvs

Visi jaunumi
29 Jūlijs 2013

Olaines ģimenes apzina savus talantus

Jau ceturto gadu, pateicoties ABLV Charitable Foundation atbalstam, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ģimeņu stiprināšanas projekts Olaines novadā īstenoja 3 diennakšu bilingvālu (latviešu/ krievu valodā) nometni „Talantu fabrika „Satekās”” Olaines novada ģimenēm, kuras iesaistījušās projektā. Šogad kārtējā ģimeņu vasaras nometne norisinājās Vecumnieku novada viesu mājā „Satekas” no 22.jūlija līdz 24.jūlijam.

Nometnē piedalījās pārstāvji no deviņām ģimenēm – 18 bērni un 13 vecāki. Pa ceļam uz nometni Olaines ģimenēm bija iespēja viesoties trušu pilsētā, kur mitinās 65 trušu šķirnes. „Trušu pilsētiņa” atrodas Bauskas novada Codes pagastā „Pilsmuižkungos”. Vecāki un bērni varēja apskatīt skaistās trušu mājās, kuras izveidotas kā pilis, bērni varēja trusīšus glaudīt, un vērot kā tie brokasto. Protams, visinteresantākais bija pusgadu vecais auniņš, kurš katru, kas mēģināja viņam tuvoties, centās sabadīt. Bērni varēja samīļot mazo ponija meiteni, kura gan gribēja ļoti gulēt. Pārsteigums visiem bija, ka barojot zivis, tās varēja tik ļoti tuvu apskatīt. Redzēt tik tuvu karpas neizdodas nemaz tik bieži.

Šogad nometnes tēma bija iekšējo resursu, talantu atklāšana, atpazīšana un izmantošana, kas bija ietērpta nometnes nosaukumā „Talantu fabrika „Satekās””. Visas aktivitātes tika orientētas uz katra dalībnieka iekšējo resursu apzināšanu un atraisīšanu - spēles, praktiskas nodarbības, grupu darbi ar mākslas terapijas un citu terapijas elementu izmantošanu, sportiskas aktivitātes (alpīnisma trase u.c.). Nometnes dalībniekiem bija iespēja tikties ar pasaules čempionu Ašihara-karatē Vitāliju Berezņevu. Vitālijs vecākiem un lielākajiem bērniem stāstīja par savu ceļu  līdz panākumiem, par to, kā ir spējis kļūt par to, kas viņš šobrīd ir, kā noticēt saviem spēkiem un sasniegt mērķus, kurus pats vari sev izvirzīt. Kā savu moto ģimenes varēja sev paņemt Vitālija teikto, ka vajag ne tikai sapņot, bet arī sapņus īstenot, tuvojoties mērķim mērķtiecīgi, maziem, drošiem soļiem.

Vecākiem bija iespēja piedalīties un darboties grupu nodarbībās ar psihologu/ psihoterapeitu, noskaidrot, kādēļ ir svarīgi savus talantus atpazīt un likt lietā; vai dzīvē patiesi darām to, kas mums patīk un vislabāk padodas, vai kāds no talantiem palicis dziļi iesnaudies; vai talants ir tas pats, kas savu stipro pušu apzināšanās?

Bērniem bija iespēja apmeklēt „Zobu busiņu”, kur zobu higiēniste Laine stāstīja par zobu kopšanu, atbilstošu mutes kopšanas līdzekļu izvēli, uztura paradumu ietekmi uz mutes un zobu veselību. Par katru pareizu atbildi uz speciālista jautājumu bērni saņēma dāvanā zobu birsti un grāmatiņu par pareizu mutes un zobu kopšanu. Pēc tam bērni varēja darboties radošajās darbnīcās, kur no filca gatavoja pirkstiņlellītes, kā arī iestudēja nelielu teātra izrādi, ko vakarā parādīja vecākiem. Nometnes vadītāji parādīja noderīgu lietu – kā no spožajiem CD bērni var izveidot savu cerību simbolu - ”Saules zaķīšus”. Dienas noslēgumā katrs dalībnieks rotaļas „Mēmais šovs” ietvaros rādīja savu talantu. Tie bija dažādi – prasme labi un garšīgi cep pankūkas un kūkas, skaisti izremontēt dzīvokli vai māju, audzēt puķes, fotografēt un citi. Vecāki un bērni vakaros ar prieku varēja spēlēt dažādas galda spēles.

Vienā no nometnes dienām ģimenes kopā ar treneri, alpīnistu Juri Freimani pārbaudīja savu fizisko izturību un telpisko domāšanu dažādos vingrinājumos. Nodarbību mērķis bija ģimenes stiprināšana, saliedētības, atbalsta, uzticēšanās veicināšana un kopā pārdzīvošanas prieks gan priecīgos mirkļos, gan brīžos, kad nākas zaudēt kādā no spēlēm.

Pēdējā dienā ģimenes izklaidēja jautrais un atraktīvais pirāts no projekta partnera „Jampadrača BB”. Visiem ļoti patika improvizācijas izrāde „Lūdzu!”, ko vadīja mākslinieks un improvizators Varis Klausītājs. Šajā izrādē piedalījās visi nometnes dalībnieki. Stāstījām stāstu,  kurš tika attēlots uz ekrāna. Bērni ļoti aktīvi piedalījās stāsta veidošanā.

Ģimeņu stiprināšanas Olaines novadā
projekta koordinatore S.Degle,
sociālā rehabilitētāja I.Lejniece