Arhīvs

Visi jaunumi
27 Jūlijs 2012

Samsung Iedvesmas skrējiens noslēdzies

Līdz ar mūsu Lindas un citu Latvijas Olimpiskās lāpas nesēju atgriešanos no lāpas stafetes Lielbritānijā ir noslēdzies Samsung labdarības projekts Iedvesmas skrējiens Hope Relay SOS audžuģimeņu atbalstam. Projektu noslēdzot Latvijas SOS bērnu ciemati no Samsung saņēma 55 000 eiro dāvinājumu.

Šis ziedojums SOS audžuģimenēm ir īpašs ar to, ka tā veidošanā tika iesaistīti arī Latvijas iedzīvotāji. Paldies visiem gandrīz 5 000 cilvēku, kuri piedalījās Samsung labdarības projektā Iedvesmas skrējienā Hope Relay, skrienot, braucot ar velosipēdu, skrituļslidām vai citādi aktīvi mērojot savas distances, lai par katriem 3 kilometriem Samsung ziedotu 1 eiro SOS bērnu ciematiem. Ziedojums fiksēts ar Latvijā līdz šim pirmās aktīvās ziedošanas platformas – viedtālruņa aplikācijas Hope Relay palīdzību, ko Samsung izveidoja īpaši šim labdarības projektam. Tādējādi, mērojot kopumā aptuveni 66 000 kilometru, Iedvesmas skrējiena dalībnieki ir sakrājuši 22 000 eiro. Šī summa nodrošinās divu SOS audžuģimeņu budžetu vienam gadam.
Papildus ziedojumam, ko palīdzējuši sagādāt Latvijas iedzīvotāji, Samsung atbalstīs SOS bērnu ciematu ģimeņu bērnus arī mūsdienu tehnoloģiju apgūšanā, īstenojot īpašu programmu. Līdz ar to kopējais Samsung ziedojums SOS Bērnu ciematu asociācijai ir 55 000 eiro, jo nākamos divus gadus programmas Hope for Youth ietvaros Samsung nodrošinās SOS bērnu ciematus ar nepieciešamo aprīkojumu un finansējumu jaunu zināšanu apguvei moderno tehnoloģiju lietošanā.

„Lai nodrošinātu SOS audžuģimenēs dzīvojošajiem bērniem kvalitatīvas dzīves iespējas, mums pašiem ir jāpiesaista nepieciešamais finansējums. Tāpēc mēs ļoti priecājamies par Samsung atbalstu, kas turklāt mērāms ne tikai kā tiešs finansiāls ieguldījums ģimeņu ikdienas vajadzību apmērā, bet arī kā tehnikas dāvinājums un iesaistīšanās bērnu un jauniešu prasmju attīstīšanā.” skaidro Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja. „Šis ir lielākais dāvinājums, ko SOS bērnu ciemati saņēmuši no kāda uzņēmuma, bet veids, kā tas pasniegts ir unikāls. Tik daudz cilvēku piesaistīti mūsu audžuģimeņu atbalstam, tik daudzi ieguldījuši savu enerģiju un laiku, lai piedalītos Iedvesmas skrējienā un apliecinātu savu atbalstu SOS bērnu ciematiem.”

Paldies visiem Iedvesmas skrējiena atbalstītājiem

Samsung Iedvesmas skrējienu atbalstīja daudzas sabiedrību iedvesmojošas personības, tajā skaitā grupa Instrumenti, kas sniedza īpašu bezmaksas koncertu SOS ciematu bērniem un pirmajiem Iedvesmas skrējiena dalībniekiem. Ar savu pirmo startu uz velosipēda Samsung Iedvesmas skrējienu atklāja restorāna Vincents šefpavārs un 2012. gada Olimpisko spēļu lāpas nesējs Mārtiņš Rītiņš. Iedvesmas skrējienu atbalstīja arī Samsung sūtne Londonas Olimpiskajās spēlēs, vieglatlēte Ineta Radeviča. Biatlonists Oļegs Maļuhins, motosportists Lauris Freibergs, aktieris Juris Žagars un TV moderatore Kristīne Garklāva īpašajos Samsung Iedvesmas skrējienos Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā un Valmierā iesaistījās kopā ar vietējiem iedzīvotājiem. Iedvesmas velobraucienā SOS bērnu ciematu atbalstam devās teju 100 galvaspilsētas velo entuziastu, tajā skaitā Elīna Doļģe, Uģis Olte, Toms Ērenpreiss, Toms Alsbergs, Dace Grimze, Viesturs Silenieks, Latvijas Riteņbraucēju asociācija, Velokurjers, studija Miit, Lūzumpunkts u.c. Savukārt pastaigā par ikviena bērna tiesībām dzīvot ģimenē Iedvesmas skrējiena idejas atbalstīja Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons, Māmiņu klubs un vairāki desmiti māmiņu. Paldies visiem, visiem, kas palīdzēja īstenot šo lielisko projektu!

Hope Relay noslēgums.jpg