Arhīvs

Visi jaunumi
17 Marts 2010

Sorosa fonds sniedz atbalstu Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai

Džordža Sorosa izveidotais Ārkārtas palīdzības fonds piešķīris 141 180 eiro atbalstu Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas projektam „Glābējs no krīzes krīzē”. Projekta ietvaros tiks sniegta palīdzība ģimenēm ar bērniem, kas nonākušas akūtā krīzes situācijā. Ģimenēm būs iespēja saņemt sociālo darbinieku atbalstu, psihologa, psihoterapeita, speciālo pedagogu, juristu, kā arī citu speciālistu konsultācijas, kuras resursu trūkuma dēļ nevar sniegt pašvaldību sociālie dienesti. 

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija jau vairāk nekā četrus gadus īsteno ģimenes stiprināšanas projektus, kas sevi pierādījuši kā veiksmīgus un ilgtspējīgus. Ar Sorosa fonda – Latvija (SFL) atbalstu šī palīdzības programma tiks paplašināta, piesaistot papildus speciālistus un sniedzot palīdzību lielākam ģimeņu skaitam Valmieras pilsētā, Olaines novadā, kā arī Rīgā – Centra rajonā un Vidzemes priekšpilsētā.

Projekta „Glābējs no krīzes krīzē” ietvaros notiks izglītojoši semināri krīzē nonākušām ģimenēm, bet papildus tam – ģimenes, kas krīzi līdz šim veiksmīgi pārvarējušas, dalīsies pieredzē un iedrošinās ģimenes, parādot, kā sekmīgi atrisināt smagas situācijas un pārvarēt pieaugošo bezdarbu, kā arī valsts un pašvaldību sniegto pakalpojumu klāsta samazināšanos.

Sorosa Ārkārtas palīdzības fonds (Emergency Fund) ir izveidots, lai mazinātu krīzes sekas 20 Austrumeiropas un Vidusāzijas reģiona valstīs.