Arhīvs

Visi jaunumi
08 Aprīlis 2011

Šveices vēstniece Latvijā apmeklē SOS ciematu un izglītības projektu Bauskā

Aprīļa sākumā projektā „Iekļaujoša ģimene, bērnudārzs, skola un sabiedrība”, ko Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija īsteno sadarbībā ar Bauskas pašvaldību viesojās Šveices vēstniece Latvijā Gabriela Nuci Sulpicio un Šveices sadarbības programmas biroja Baltijā vadītāja Christina Grieder.

Projekts „Iekļaujoša ģimene, bērnudārzs, skola un sabiedrība” darbu Bauskas novadā uzsāka 2011. gada sākumā. To finansiāli atbalsta Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Projektu līdzfinansē Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija un Bauskas novada pašvaldība. Projekta mērķis ir veicināt Bauskas novadā dzīvojošo sociālās atstumtības riskam pakļauto personu iekļaušanos sabiedrībā. Projekta ietvaros iecerēts sniegt atbalstu 210 bērniem un 40 senioriem.

Projekta ietvaros tiks izstrādātas un ieviestas iekļaujošās izglītības programmas Bauskas 2. vidusskolas 1. un 2. klasē, kurās mācīsies bērni ar speciālajām vajadzībām, kā arī tiks veikta pedagogu apmācība. Projekta gaitā tiek sniegtas dažādu jomu speciālistu bezmaksas konsultācijas projekta dalībniekiem, kā arī organizētas saturīgas brīvā laika pavadīšanas nodarbības un atbalsta grupas bērniem, jauniešiem, vecākiem un senioriem.

Vizītes laikā vēstniece un Šveices sadarbības programmu vadītāja paviesojās Īslīces SOS bērnu ciematā un Īslīces SOS pirmskolas izglītības iestādē, kas jau īsteno iekļaujošās izglītības programmas, kā arī satikās ar Bauskas novada pašvaldības vadību, projekta partneriem un darbiniekiem. Projekta darbinieki informēja viesus par projekta norisi, plānotajiem rezultātiem un viesiem bija iespēja vērot projektu arī darbībā, viesojoties senioru grupā.

Sīkāk par viesošanās norisi vēsta Bauskas novada laikraksts Bauskas Dzīve.

SIF Šveice.png