Arhīvs

Visi jaunumi
19 Februāris 2013

Unas veiksmes stāsts par Ēnu dienu Veselības ministrijā

"Pabeidzot 12. klasi, es vēlos mācīties par juristu. Tieši par advokātu. Un kad skolā aicināja piedalīties ēnu dienā,  man uzreiz bija skaidrs, ka vēlos ēnot kādu zvērinātu advokātu.

Mājaslapā www.enudienas.lv atradu zvērinātu advokātu un, manuprāt, uzrakstīju labāko motivācijas vēstuli,  kādu vispār esmu rakstījusi. Sanāca tā, ka biju pieteikusies tikai vienai vakancei un kad pieteikšanās termiņš bija beidzies, atklāju, ka mans pieteikums ir noraidīts. Es aplūkoju citas ar jurisprudenci saistītas vakances jau pēc pieteikšanās termiņa beigām un nolēmu noriskēt nosūtīt vēl kādu pieteikumu. Vairs pat īsti necentos rakstīt motivācijas vēstuli, jo tiku dzirdējusi, ka citiem, sūtot motivācijas vēstuli, parādās uzraksts, ka pieteikšanās jau beigusies. Man kaut kā palaimējās un uzrādījās, ka manas motivācijas vēstules tika nosūtītas. Tā nu es gaidīju noraidījumu vai apstiprinājumu un nedaudz nožēloju, ka neuzrakstīju saturiski bagātāku motivācijas vēstuli.

Pārsteigums nākamajā dienā bija ļoti liels, kad iegāju e-pastā un man bija atnākusi vēstule no Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas daļas vadītājas par apstiprinājumu piedalīties ēnu dienās un ēnot Veselības ministrijas Valsts sekretāru Rinaldu Muciņu. Es, protams, nevarēju saprast, kāda saistība Veselības ministrijas sekretāram ar jurisprudenci, bet nolēmu piedalīties. Nosūtīju apstiprinājumu un gaidīju programmu. Pirms un pēc programmas saņemšanas saņēmu arī zvanu, kurā varēju precizēt informāciju.

Tā nu arī 13. Februārī, par visu informēta, es devos uz ministriju, kur mums ministrijas ēnotājiem bija paredzēta ekskursija pa Augstākās tiesas ēku un fotografēšanās ar Ministru prezidentu. Pēc tam organizēti mūs piecas Veselības ministrijas ēnas nogādāja Veselības ministrijā, kur mēs iepazināmies ar mūsu ēnojamām personām, noklausījāmies prezentāciju par Veselības ministrijas paveikto darbu gada laikā. Man kā Valsts sekretāra ēnai bija iespēja arī piedalīties sanāksmē par rezidentūru. Pirms sanāksmes runājot ar Rinaldu Muciņu es atklāju, ka viņš pats pēc profesijas ir jurists, tā nu mēs pārrunājām dažādas ar ministru darbu saistītas lietas un sanāksmes laiks bija klāt.

Pēc sanāksmes, kas ilga stundu un kuras laikā tika pārrunātas ļoti dažādas tēmas, mana ēnošana nebeidzās. Es ar transportu tiku nogādāta Saeimā, man tika izsniegta atļauja, un mēs ar palikušajām Veselības ministrijas trijām ēnām un vienu ministri aplūkojām Saeimas ēku, ielūkojoties arī nostāstiem klātajā pīpētavā. Noslēgumā mēs piedalījāmies arī vienā no partijas Vienotība rīkotajām preses konferencēm, kas ne ar ko neatšķīrās no televizorā redzētā.

Manuprāt, mana ēnošana bija ļoti veiksmīga. Es guvu lielisku ieskatu ministrijas ikdienas darbā un uzzināju arī ļoti daudz jauna. Mana vēlme kļūt par juristu tikai nostiprinājās un ar ēnu dienas palīdzību es guvu vēl labāku priekšstatu arī par jurista iespējām un dažiem pienākumiem. Vēlos aicināt katru nākamgad piedalīties ēnu dienā, kā arī nepadoties, ja pirmās prioritātes vakance tiek noraidīta.

Una no Iecava jauniešu mājas, 16 gadi, mācās 10.klasē
Veselības ministrijas publicitātes foto

 

DSC04827_kopbilde.JPG