Arhīvs

Visi jaunumi
02 Novembris 2014

Uzaicinājums uz izstādes „Saruna ar bērnu sevī” atklāšanu.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija š. g. 6. novembrī aicina uz izstādes „Saruna ar bērnu sevī” atklāšanu „Pop – Up mākslas galerijā” T/C Galleria Rīga. Izstādē kopējā projektā apvienojušies mākslinieki no Latvijas un Vācijas, lai runātu par bērnības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē. Izstādi atklās Vācijas vēstniece Latvijā, Viņas Ekselence Andrea Viktorīna. Izstāde būs aplūkojama līdz 20. novembrim.

Š.g 6. novembrī „Pop – Up mākslas galerijā” T/C Galleria Rīga, Dzirnavu ielā 67, 6. stāvā tiks atklāta izstāde „Saruna ar bērnu sevī”, kurā apvienojušies mākslinieki no Latvijas un Vācijas – Rasa Jansone, Zane Balode un Līga Ķempe, Kerstina Borharde (Kerstin Borchardt), Rando Geševskis (Rando Geschewski), Takve Kenders (Takwe Kaenders), Ute Lauks (Ute Laux), Vilfrīds Šrēders (Wilfried Schröder), Vaņa Tolko (Wanja Tolko), Miro Zāra (Miro Zahra) un Žanete Coignere (Janet Zeugner). Izstādē būs apskatāmi arī SOS audžuģimenē augošā zēna – Elmāra Gruguļa darbi. Izstāde turpināsies līdz 20. novembrim un aplūkojama katru dienu no 12.00 līdz 19.00.

Izstāde oriģināli tapusi Vācijā ar nosaukumu „Ubuntu. Die Kunst des Kindseins” un izstādīta vairākās Vācijas un Austrijas pilsētās. Ubuntu ir vārds no zulu valodas, kuru runā Dienvidārfrikā. Šis vārds nozīmē cieņpilnu  un laipnu attieksmi vienam pret otru. Ubuntu apzīmē arī dāsnumu, labestību, rūpes, iejūtību, cieņu, mīlestību un respektu – vērtības, kas tik svarīgas ikviena bērna izaugšanai. Ar šo projektu izstādes veidotāji vēlas ar mākslinieciskiem līdzekļiem aicināt sabiedrību rīkoties solidāri un pievērst uzmanību tām grūtībām, kādas piedzīvo bērni visā pasaulē.

Projekts tapis sadarbībā ar Vācijas SOS Bērnu ciematu asociāciju (SOS-Kinderdörfer weltweit). Projekta patronese ir Vācijas vēstniece Latvijā, Viņas Ekselence Andrea Viktorīna. „Esmu ārkārtīgi priecīga, ka šī izstāde ar panākumiem ir izstādīta Vācijā un Austrijā un nonākusi arī Latvijā, lai ar mākslinieciskiem līdzekļiem aicinātu sabiedrību uz solidāru rīcību,” norāda vēstniece.


Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas veido un atbalsta SOS audžuģimenes bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu atbalsta centri ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm.

Papildu informācijai:
Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv
www.sosbernuciemati.lv