Arhīvs

Visi jaunumi
27 Aprīlis 2012

Atbalstiet akciju "Izglāb bērnību!"

Akcijas „Izglāb bērnību!” laikā aicinām ikvienu atbalstīt bērnus, kuri zaudējuši savas ģimenes. Bērnībā piedzīvotais veido mūsu dzīvi, tādēļ kampaņas laikā aicinām ikvienu atcerēties savu bērnību un dalīties ar saviem bērnības atmiņu stāstiem un fotogrāfijām. Mēs mudinām novērtēt ģimenes nozīmi ikviena cilvēka dzīvē un sniegt atbalstu tiem bērniem, kuri zaudējuši savu vecāku gādību. Akciju atbalstīt aicina arī mūziķis Shipsi, pavārs Mārtiņš Sirmais un sešu bērnu mamma Una Gavare.

Latvijā diemžēl ir gandrīz 2000 bērnu, kuru bērnība aizrit bērnu namos un kuri izaug neuzzinot, ko nozīmē drošības sajūta un stabilais pamats, ko sniedz bērnība ģimenē. Pieaugot šie bērni bieži nemāk veidot savas ģimenes un parūpēties par saviem bērniem. Ar akciju „Izglāb bērnību!” vēlamies pievērst Jūsu uzmanību šai problēmai un aicināt palīgā. Ne katrs var uzņemt kādu no bērniem savā ģimenē, tomēr ikviens var atbalstīt ģimenes, kuras uzņēmušās atbildību par šiem bērniem.

„Ideālā pasaulē katram bērnam būtu ģimene - mīloši un gādīgi vecāki. Bet mēs nedzīvojam ideālā pasaulē un ģimenes mūsdienās ir dažādas. Ir arī vecāki, kuri rūpes par saviem bērniem nodod tuvinieku vai sabiedrības rokās. Ja rūpes par bērnu jāuzņemas sabiedrībai, ir jārod iespēja bērnam izaugt ģimenē – audžuģimenē, aizbildņu vai adoptētāju gādībā. Ar savu akciju vēlamies aicināt cilvēkus atbalstīt ģimenes, kas ir uzņēmušās gādību par bērniem, kuri zaudējuši savus bioloģiskos vecākus”, stāsta Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija jau 15 gadus veido un atbalsta īpašas ģimenes – SOS audžuģimenes, kas rūpējas par bērniem, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku gādību. Šobrīd SOS ģimenēs, kas dzīvo 2 SOS bērnu ciematos – Īslīcē un Valmierā, kā arī divās SOS jauniešu mājās, savas jaunās mājas ir raduši 150 bērni no visas Latvijas.

Lai palīdzētu bērniem piedzīvot bērnību ģimenē un atbalstītu SOS audžuģimenes, aicinām sekot jaunumiem un pievienoties atbalstītāju pulkam akcijas mājas lapā www.draugiem.lv/sosbernuciemati, kā arī ziedot SOS audžuģimeņu atbalstam.

Akciju atbalsta portāli draugiem.lv, mammam.lv, laikraksti „Diena” un "Dienas Bizness", Radio Skonto un SEB banka.

 

SOS_Draugiem_PROFILA ADINA.jpg