Arhīvs

Visi jaunumi
15 Augusts 2012

Uzsākam atbalsta akciju „Atpakaļ uz skolu!”

Skolas sākumu un atkalredzēšanos ar klasesbiedriem vairums bērnu gaida ar priecīgu satraukumu. Jo īpašs šis brīdis ir tiem, kas pirmo reizi dodas uz skolu. Diemžēl Latvijā aug daudz bērnu, kuru ģimenes nespēj nodrošināt viņiem nepieciešamās skolas lietas un sniegt atbalstu mācību procesa laikā.

Tādēļ sadarbībā ar laikrakstu Dienas Bizness aicinām atbalstīt bērnus un jauniešus no sociālā riska ģimenēm, lai viņiem būtu iespēja iegūt kvalitatīvu pamatizglītību. Mūsu labdarības atbalsta akcijas „Atpakaļ uz skolu!” mērķis ir palīdzēt visiem skolas vecuma bērniem iegūt vienādas izredzes uz kvalitatīvu izglītību.

Saskaņā ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta apkoptajiem datiem par 2011. gadu, ir zināms, ka pašvaldībām nav informācijas par 3595 skolēnu skolas neapmeklēšanas iemesliem, 275 skolēni skolu neapmeklē zināmu iemeslu dēļ, 72 bērniem ir piešķirta invaliditāte tādā pakāpē, kuras dēļ bērns nevar apmeklēt skolu.

sos-537x169px.jpg


Annai nesen palika 9 gadi un viņa šogad ies 3. klasē. Meitene dzīvo lielā nabadzībā kopā ar mammu, 2 māsām un brāli. Mazajai māsiņai šogad būs gadiņš, otrai māsiņai un brālītim ir 3,5 un 5 gadi.  Annai patīk mācīties, bet viņa neapmeklē skolu regulāri. Reizēm mamma iet piestrādāt un Annai jāpieskata mazās māsiņas. Dažreiz Anna pati izvēlas palikt mājās, jo brālis saķēpājis burtnīcu vai nav izpildīts mājas darbs. Viņai klasē nav draugu un ir tik smagi būt atstumtai.

Parasti deviņgadīgs bērns nav tas, kurš uzņemas atbildību par brāļiem un māsām vai savu dzīvi. Bet nabadzība vai vecāku nevērība bieži maina ierasto lietu kārtību. Tomēr mūsu spēkos ir palīdzēt šādiem bērniem izaugt par pieaugušajiem, kuriem ir prasmes uzņemties atbildību par sevi un sekmīgi iekļauties sabiedrības dzīvē.

Mēs aicinām palīdzēt tādiem bērniem kā Anna sagatavoties skolai un nokļūt atpakaļ skolas solā, jo katra bērna nākotnei ir vērtība!

SOS Ģimeņu stiprināšanas projektos kopumā sociālo darbinieku, psihologu, logopēdu, pedagogu un citu speciālistu palīdzību saņem aptuveni 700 bērnu no vairāk kā 360 sociālā riska ģimenēm.  No šiem bērniem 63 šogad uzsāks savas pirmās skolas gaitas, savukārt 348 bērni turpinās mācības vispārizglītojošās vai speciālajās skolās.

Ikviena summa, ko izvēlēsies ziedot palīdzēs kādam mazam skolnieciņam no sociālā riska ģimenes, skolas gadu uzsākot. Ziedot Tu vari šeit mājas lapā, vai uz ziedojumu kontiem:

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, Reģ. Nr. 40008029381

LV56UNLA0050011994184
AS "SEB Banka", UNLALV2X

LV44NDEA0000083612402
Nordea Bank Finland Plc Latvijas filiāle, NDEALV2X

LV65HABA0551033254521
AS "SWEDBANK", HABALV22