Arhīvs

Visi jaunumi
23 Jūlijs 2013

Valmieras ģimenes veido savas ideālās vakariņas

Pateicoties Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijai un ABLV Charitable foundation, laika posmā no 16. līdz 22.jūlijam programmas „Palīdzēsim izaugt! Bērnu vasaras nometnes 2012-2014” ietvaros deviņām Valmieras SOS ģimeņu atbalsta centra ģimenēm bija iespēja viesoties vasaras atpūtas nometnē „Prasmju artelis Donās”. Šajās dienās norisinājās divas nometnes, katra četru dienu garumā.

Nometne norisinājās Smiltenes novada Blomes pagasta lauku mājās „Donas”, tajā piedalījās deviņas ģimenes no Valmieras novada – 19 bērni vecumā no 1 līdz 14 gadiem kopā ar vienu no vecākiem. Nometnes mērķis bija dot iespēju ģimenēm pilnveidot sadzīves prasmes, darbojoties komandā vecākiem ar bērniem. Lauku mājās „Donas” bērni un vecāki varēja gan atpūsties kopā ar bērniem, gan arī apgūt jaunas prasmes savas ikdienas bagātināšanai, piemēram, ēdiena gatavošanā, galda klāšanā, galda kultūrā u.c. aktivitātēs.

Ģimenes kopā ar lauku māju saimnieci Ilzi Briedi mācījās cept īstu maizi – paši gatavoja un mīcīja mīklu, izmantojot ieraugu, paši veidoja kukulīšus, lika tos uz kļavu lapām un cepa. Nometnes noslēgumā katra no ģimenēm uz mājām aizveda ciemakukuli – pašu cepto maizīti. Gan vecāki, gan bērni atzina, ka viņiem ļoti patika tieši maizes cepšanas process, jo daudzi to darīja pirmo reizi, turklāt kopā ar savu ģimeni. Mazākie nometnes dalībnieki minēja, ka viņiem patika ne tikai veidot maizes klaipiņus, bet arī pīrādziņus.

Tā kā sabiedrībā ir iecienīti TV šovi, tad arī nometnes organizatori, lai interesantā veidā pasniegtu zināšanas par galdu klāšanas kultūru, par veselīgu maltīti, par galda kultūru, par svētku svinēšanu, vienā no nometnes dienām organizēja „Ideālās vakariņas”. Nometnes dalībnieki jau no paša rīta sāka gatavošanos vakara svinīgajam notikumam – katra ģimene izvēlējās vienu no ēdieniem, ko gatavos, ko vēlas iemācīties gatavot, lai pārsteigtu pārējos. Divi no nometnes dalībniekiem – tēti izvēlējās visus pārsteigt ar gardām pusdienām, pagatavojot pildītās pankūkas ar mēli, kas garšoja gan mazajiem, gan lielajiem nometnes dalībniekiem. Mammas kopā ar bērniem mācījās gatavot pildītus kāpostu tīteņus, pildītus piparus, tomātu zupu, lazanju, salātus, cept īstu lauku torti, pagatavot zemeņu sorbertu ar vaniļas mērci. Vērtīgs padomdevējs ēst gatavošanas jautājumos un galda klāšanas kultūrā bija lauku māju „Donas” saimniece, kas nevienam neliedza savu padomu un izpalīdzēja, savukārt īstu lauku kūku palīdzēja cept Blomes pamatskolas pavāre Ināra Ustinova.

Lai sapostos pašām vakariņām, bērnus sapost palīdzēja brīvprātīgā friziere Inga Zīle, kura ikdienā strādā Valmieras frizieru salonā Fantāzija, kā arī aizvadītā gada Schwarzkopf nometnes „Shaping Future” dalībnieces Arta un Sanita. Zēniem tika veidoti moderni matu griezumi, meitenēm bija iespēja iegūt skaistas frizūras, bet mammas un tēti tika saposti kā īstiem svētkiem. Gan mazajiem, gan lielajiem nometnes dalībniekiem bija iespēja savas sajūtas māksliniecei Ivetai, kura veidoja ķermeņu gleznojumus. Liels bija pārsteigums, kad visi sapulcējās pie vakariņu galda – tik skaisti un saposti, gatavi dalīties savā dienas piedzīvojumā, prezentēt gatavotos ēdienus, pastāstot arī par recepti, par gatavošanas gaitu. Ģimenes izjuta īstus svētkus, kopā priecājās un dalījās pozitīvajās emocijās.

Vienā no nometnes dienām ģimenes diskutēja par režisora J.Norda filmu „Mammu, es Tevi mīlu!” - par redzēto, pārdzīvoto, par dažādām situācijām pašu dzīvē.

Nometnes noslēgumā vecāku atziņas bija līdzīgas: „Šī nometne bija ļoti vērtīga un noderīga, mums bija iespēja kādu brīdi nedomāt par ikdienas rūpēm, bet gan pavadīt laiku kopā ar bērniem, ieklausīties viņos, kopīgi darboties, kā arī pašiem iepazīties savā starpā un dalīties ar informāciju, kas noder arī citām ģimenēm. Paldies mūsu labvēļiem par šo iespēju!”

Pateicoties ABLV Charitable Foundation atbalstam, arī šogad Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas ģimeņu stiprināšanas projekti Cēsīs, Bauskā, Valmierā un Olainē organizē sešas nometnes, kurās kopumā piedalīsies vairāk nekā 100 bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī bērni, kas cieš no ilgstošām saslimšanām, bērni ar uzvedības traucējumiem un bērni – invalīdi.

ABLV Charitable Foundation 2006.gadā dibināja ABLV Bank akcionāri Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, lai īstenotu dzīvē savas pamatvērtības un sekmētu uzņēmēju atbildību par sabiedrību un vidi. Fonds darbojas kā galvenais ABLV Bank partneris labdarības jomā, atbalstot radošus cilvēkus un izcilas organizācijas, kas iegulda pūliņus un zināšanas, lai sasniegtu visiem svarīgus mērķus – veidotu saliedētu, pārtikušu un drošu sabiedrību. Fonda uzmanības lokā ir laikmetīgā māksla, bērni un jaunieši, izglītības un pilsoniskās sabiedrības attīstība. Aizvadītajos gados fonds ir atbalstījis gandrīz 200 projektus, piešķirot finansējumu 1 000 000 EUR apmērā.

ABLV_CF_LOGO_RGB.jpg

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: kristine.tjarve@sosbca.lv
Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv