Arhīvs

Visi jaunumi
25 Augusts 2009

Valmieras SOS bērnu ciemats nosvinējis savu otro dzimšanas dienu

25.augustā Valmieras SOS bērnu ciemats nosvinēja savas pastāvēšanas otro dzimšanas dienu, sveicot ciematā tuvus un tālus ciemiņus. Valmieras SOS bērnu ciemats tika atklāts 2007.gada 25.augustā. Tas ir simtais SOS bērnu ciemats Eiropā un otrais SOS ciemats Latvijā. Pašlaik ciematā 10 SOS ģimenēs savas jaunās mājas ir atraduši 62 bez vecāku gādības palikuši bērni no visas Latvijas.

Dzimšanas dienā ciematu apciemoja Valmieras pašvaldības un Latvijas bāriņtiesu pārstāvji, kā arī ciemata sadarbības partneri, atbalstītāji un brīvprātīgie palīgi. Aizvadītā gada laikā ciemats ir saņēmis nozīmīgu atbalstu no vairākiem uzņēmumiem - ar ilglaicīgā sadarbības partnera AS SEB banka un SIA „Robert Bosch” siltumtehnikas nozares JUNKERS atbalstu ciematā ir uzstādītas divas saules kolektoru sistēmas, uzņēmumi „Tamro” un „Ģimenes aptiekas” nodrošinājuši ciemata interešu un aktīvās atpūtas telpas izveidi. Savukārt pateicoties Hipotēku bakas, kā arī Valmieras uzņēmēju un iedzīvotāju atsaucībai ciematā ir aizsākta Draudzības sporta laukuma izbūve.

„Jau 12 gadus Bauskā, un nu jau arī 2 gadus Valmierā, par grūtībās nonākušiem bērniem rūpējas SOS bērnu ciematu ģimenes. Katra ģimene veido savas mājas, bet visi kopā – ciematu, kas ir daļa no sabiedrības. Stiprinot saikni ar Valmieras un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī mūsu pastāvīgajiem sadarbības partneriem, bijām ļoti priecīgi ciematā sagaidīt viesus, kam rūp, lai bez vecāku aizbildniecības palikuši bērni izaugtu drošībā un mīlestībā,” gandarījumu par svētkiem pauda Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Svinību laikā ciemiņus priecēja mazie ciematnieki ar saviem priekšnesumiem. Viesi varēja vērot tautas deju pulciņu aizrautīgās dejas, ieklausīties ģitāristu ansambļa priekšnesumā, apbrīnot dziedātāju sniegumu un nolūkoties jaunās vēderdejotājas un mazo hiphoperu meistarībā. Ciemata direktors Vitolds Krieviņš viesus iepazīstināja ar ciemata dzīvi aizvadītajā gadā un stāstīja par nākotnes attīstības iecerēm. Direktors uzsvēra, ka ciemata mērķis ir kļūt par tā iemītniekiem un darbiniekiem visdraudzīgāko ciematu.

Ciematnieku un viesu priekam gardu cienastu jubilejas svinībām bija sarūpējuši uzņēmumi Zepter, Fazer maiznīcas, Laima, Spilva un viesnīca Radisson SAS.

2009.08.25.fotoA.Pozarskis 1575.jpg