Arhīvs

Visi jaunumi
28 Jūlijs 2014

Viesošanās Pleskavas SOS Bērnu ciematā

Šī gada jūlijā Valmieras SOS Bērnu ciemata „Jasmīnu” un „Harmoniju” ģimeņu bērni kopā ar SOS vecākiem, ciemata direktoru Ediju Pētersonu un psiholoģi Līgu Soveri viesojās Pleskavas SOS Bērnu ciematā. Tikšanās notika pārrobežu sadarbības programmas ESTLATRUS atbalstītā projekta „Sadarbība kvalitatīvai izglītībai bērniem ar sociālo risku” ietvaros.

SOS mamma Vēsma Medne:         
No 2 jūlija līdz 4 jūlijam mēs devāmies apciemot draugus SOS ciematā Pleskavā. Brauciens bija ļoti jauks. Mēs ciemojāmies Pleskavas SOS ciemata ģimenēs. Tur mūs uzņēma ļoti draudzīgi. Kopā ar mums bija ieradušies arī draugi no Igaunijas Poltsamaa ciemata. Mēs viesojāmies ģimenēs mājās uz ļoti garšīgām vakariņām.

1.dienā mēs devāmies ekskursijā pa Pleskavu. Mēs apskatījāmies pilsētas vēsturiskāko centru gidu pakļāvībā. Pastaiga izvērtās ļoti interesanta . Muzejā bērni uzmērīja viduslaiku bruņinieku tērpus apskatīja senos ieročus. Bērniem muzejā radās dažādi jautājumi uz kuriem tika saņemtas atbildes. 


2.dienā mēs devāmies uz Pečoras klosteri. Loti skaista un interesanta ekskursija bija pa Pečoras klostera alām. Mūs pavadīja mūks, kurš stāstīja šīs alas un pagraba vēsturi, arī interesantus gadījumus, kuri tur notikuši,  bērni iepazinās ar mūsu dzīvi, redzēja kā viņi strādā saimniecībā. Vakarā atgriežoties, bērni ar interesi un azartu piedalījās futbola sacensībās - draudzības mačā starp ciematiem un pēc spēles priecājās par iegūtajām medaļām. Interesants bija arī pikniks vakarā. Gan zēni, gan meitenes ieguva jaunus draugus. Bērni sapratās labi ar citiem. Pēdēja dienā bērni ar lielu interesi piedalījās radošās darbnīcās, kurās pagatavoja lupatu lellītes un skaistas kartiņas. Darbiņš bija interesants, pirkstiņi klausīja. Visiem liels prieks par pagatavotām lietām. Kopumā brauciens bija interesants, mēs visi vēlamies vēlreiz aizbraukt ciemos, lai satiktu jauniegūtos draugus.

Bērnu spilgtākie iespaidi par tikšanos Pleskavā:

Man ļoti patika braukt uz Krieviju! Bija ļoti interesanti Pečora klosterī staigāties pa alu. Forši bija iepazīties un sadraudzēties ar citiem SOS bērnu ciemata bērniem. Man patika pastaigāties pa parku. Bija forši pastaigāties pa pilsētu un klausīties ko stāsta gids. Viņiem bija labs futbola laukums un protams arī ciemats. Man principā patika pilnīgi viss.
Monta

Man ļoti patika braukt uz Krieviju. Bija ļoti interesanti pastaigāties pa Pleskavu. Man patika spēlēt ar citiem bērniem futbolu. Man patika Pečora klosterī. Es gribētu vēl kādreiz aizbraukt uz Pleskavu.
Aleksejs

Man ļoti patika! Bija ļoti interesantas ekskursijas un nodarbības. Viņiem bija ļoti labs futbollaukums un protams ciemats arī. Man arī patika Pečora klosterī, iet uz veikalu un kafejnīcu. Pečora klosterī bija ļoti interesanta ala. Es negribēju braukt no Pleskavas prom.
Andrejs

Man ļoti patika Krievijā! Bijām Pečoras klosterī. Es redzēju daudz žigulīšus. Man patika Krievijas SOS ciemats. Es Pleskavā sadraudzējos ar dažiem puišiem. Mēs kopā spēlējām futbolu uz mākslīgās zāles. Man patika mājas ar diviem stāviem. Man nepatika Krievijas baznīcas.
Roberts

Man patika Krievijas SOS bērnu ciemats. Man ciematā patika futbola laukums. Man patika pils. Pēc tam mēs braucām uz kafejnīcu. Pēdējā dienā mēs ofisā taisījām lellītes un pēc tam vēl kartiņas. Man patika viss.
Andrejs

Man ļoti patika pastaiga pa Pleskavas pilsētu. Bija ļoti interesanti apskatīt visas baznīcas, bet it sevišķi klosteri.  Tur bija daudz ko skatīties. Un arī paši ciemata bērni bija ļoti komunikabli. „loti, ļoti bija pārdomāts par pikniku. Viņiem (Pleskavas ciematā) bija ļoti skaistas mājas. Ļoti interesanti bija vīriešu klosterī. Es pirmo reiz liku lakatu, ejot baznīcā, tas man bija kas jauns. Pašā pēdējā dienā man patika veidot lupatu lellītes un ari kartiņas. Tas bija forši. 
Zane

Man šajā braucienā patika viss, bet visvairāk tajās alās, kur bijām klosterī. Bija arī ļoti forši apskatīties, kā dzīvo Krievijā un citā bērnu ciematā.
Dzintars


Valmieras SOS Bērnu ciemata direktors: 
Pleskavā ir apmēram 200 000 iedzīvotāju, pilsēta 10 reizes lielāka nekā Valmiera. Pleskavā ir pašiem savs gubernators, kurš uztur labas attiecības ar bērnu ciematu. Bērnu ciemats atrodas jaunā rajonā, kur apkārt daudzdzīvokļu mājas. Ciematā ir 10 ģimenes, kas dzīvo  dvīņu mājās. Ciemats atrodas uz Hermana Gmainera ielas; atvērts pavisam nesen 2011.gadā. Bērni galvenokārt sākumskolas un bērnudārza vecumā. Finansējums ir gan starptautiskais, gan valsts. Bija iespēja arī paciemoties ģimenēs. Katrai ģimenes mājai ir dārziņš ar siltumnīcu blakus ciematam. Ciemošanās reizē notika arī starptautisks futbola turnīrs starp Pleskavas, Poltsamaa un Valmieras ciemata bērniem. Mūsu komanda no trim komandām ieguva trešo godpilno vietu. Mums kā viesiem bija iespēja apmeklēt Uspenskas Pečoru vīriešu klosteri ar pazemes apbedījumu alām, kur atrodas apmēram 40 000 apbedījumu, sākot jau no 13.gadsimta. Visu ciemošanās laiku bija ļoti laba, draudzīga, sirsnīga atmosfēra, bērni paspēja sadraudzēties. Bērniem bija iespēja sazināties krievu un angļu valodās. Bija arī praktiskās rokdarbu nodarbības, kurās tika gatavotas lellītes un apsveikumu kartiņas. Nākamais plānotais pasākums projekta ietvaros būs skolu vizīte Pleskavā septembra mēnesī, kurā piedalīsies Valmieras 5.vidusskolas pārstāvji, arī direktors Edijs un psiholoģe Līga.

Vizītes dalībnieku iespaidus apkopoja dalībniece Monta,  SOS mamma Vēsma Medne un Valmieras SOS Bērnu ciemta psiholoģe Līga Sovere