Jaunumi

Visi jaunumi
01 Aprīlis 2015

Lielā diena Valmieras SOS bērnu ciematā.

Šogad 1. aprīlis Valmieras SOS bērnu ciematā pienācis ne tikai ar pirmā aprīļa jokiem, bet arī ar draudzīgu, kopīgu un  aktīvu pavasara sagaidīšanu.
Valmieras SOS bērnu ciemata teritorijā šodien paredzēts jampadracis gan ar ciemata iemītnieku, gan  pilsētā dzīvojošo ģimeņu bērnu piedalīšanos.


Kaut arī laika apstākļi nelutina nevienu, visi klātesoši ir apņēmības un darboties prieka pilni. Pasākumam pieteikušies turpat 70 dalībnieki.
Lielā diena ciematā aizsākas ar pavisam nopietnām lietām – visus klātesošos ciemata riteņbraukšanas sezonas atklāšanā uzrunāja CSDD  Valmieras nodaļas priekšnieks Valdis Stiģis. Pēc īsa ceļu satiksmes noteikumu atgādinājuma, visiem riteņbraucējiem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus veiklības stafetē, kuru bija sarīkojis pats velobraukšanas meistars Arvis Piziks.


Kad ķermenis un prāts ievingrināts, visi tika aicināti ieskandināt Lieldienas. Ciematā bija ieradies Lieldienu zaķis, kurš kopā ar citiem ciemata darbiniekiem bija saorganizējis iemītniekiem vairākus ar Lieldienām saistītus uzdevumus: visi kopīgi devās skaļā „Putnu dzīšanas”gājienā, kas simbolizēja visa ļaunā izdzīšanu un saticību, un mieru ciematā; bērniem vajadzēja atcerēties gan ticējumus, gan mīklas un tautas dziesmas, kas stāsta par dažādām tautas parašām; vajadzēja pamatīgi, sākot ar pašu ciemata direktoru,  izšūpoties lietū, lai vasarā nekož odi un pašiem negribas melot;  vajadzēja parādīt savu pieredzi un apgūt jaunas  prasmes olu krāsošanā un visbeidzot bija prasmīgi jātiek galā ar ciemata jauniešu jokiem, kurus saistībā ar 1. aprīļa joku dienu bija sagatavojuši ciemata jauniešu improvizācijas teātra dalībnieki. Pasākums veiksmīgi noslēdzās ar olu kaujām starp ciematniekiem un pilsētniekiem, olu izstādes un pašu centīgāko pasākuma dalībnieku sumināšanu un protams, gardu Lieldienu olu nobaudīšanu.