Jaunumi

Visi jaunumi
28 Aprīlis 2015

Vērmanes dārzā notiks pirmā atklātā suņu terapijas nodarbība

Trešdien, 29. aprīlī, Rīgā, Vērmanes dārzā notiks pirmā atklātā suņu terapijas jeb kanisterapijas nodarbība. Plkst. 11.00 Vērmanes dārzā netālu no bērnu rotaļu laukuma mediju pārstāvji tiek aicināti uz pasākumu, kurā psihologi un kanisterapijas eksperti stāstīs par kanisterapijas efektivitāti un ieguvumiem, kā arī sertificēti treneri bērniem sniegs kanisterapijas paraugnodarbību ar speciāli šim mērķim apmācītiem suņiem.


„Kuram bērnam gan nepatīk darboties ar suni – paglaudīt, pabarot, veikt kopīgus uzdevumus? Šādā veidā bērns apgūst dažādas prasmes, pats to nemaz nemanot. Kanisterapija palīdz psiholoģisku, fizisku, emocionālu un saskarsmes problēmu gadījumā. Suņi, ko izmantojam terapijā, ir speciāli apmācīti, mierīgi un līdzsvaroti, kā arī labi saprotas ar bērniem," stāsta kanisterapijas eksperte Vladislava Akimova.

Atklātās nodarbības sākumā ģimenes psihoterapeits un kanisterapijas trenere analizēs suņu terapijas potenciālu un spēju kompensēt bērnu psiholoģiskos pārdzīvojumus, bailes un traumas, kā arī piedalīties rehabilitācijas procesā un ārstēšanā pēc fiziskām traumām vai iedzimtām slimībām.


Pasākumā piedalīsies:
•    Aina Poiša, ģimenes psihoterapeite
•    Ilze Paleja, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore
•    Vladislava Akimova, Kanisterapijas eksperte

Pasākumu vadīs Vita Baļčunaite.
Pēc ekspertu uzstāšanās klātesošajiem būs iespēja vērot praktiskus kanisterapijas paraugdemonstrējumus, kuros piedalīsies īpaši apmācīti suņi, kuri zina arī daudz triku, kas tiek izmantoti darbā ar bērniem, lai spētu noturēt viņu uzmanību.
Maijs visās Baltijas valstīs kļūs par mājas mīluļu mēnesi, jo ikviens dzīvnieku barības Pedigree vai Whiskas pirkums visos veikalu tīklos palīdzēs SOS bērnu ciematu bērniem satikt suņus - terapeitus kanisterapijas nodarbībās. No 1.maija līdz 31.maijam, iegādājoties jebkuru Whiskas vai Pedigree dzīvnieku barību, 3% no katra iegādātā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematu ģimenēs augošajiem bērniem.


Par SIA Mars Latvia
Pedigree un Whiskas ir ASV korporācijas Mars Incorporated zīmoli. Pašlaik Pedigree un Whiskas ir vieni no vadošajiem suņu un kaķu barības produktiem pasaulē. Pedigree un Whiskas daudzpusīgie produkti satur pietiekamā daudzumā vitamīnus, šķiedrvielas un proteīnus visiem mājas mīluļa dzīves posmiem.


Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu atbalsta centri ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas sociālā riska ģimenēm.


Papildu informācija:
Ilze Leimane, komunikācijas konsultante,
tālr.: (+371) 26536677,
e-pasts: Ilze.Leimane@hauska.com