Jaunumi

Visi jaunumi
11 Maijs 2015

SOS ciemata bērniem Valmierā notikusi kanisterapijas nodarbība

Valmieras SOS ciemata bērni 11. maijā piedzīvoja īpašu notikumu – ciemos bija ieradušies četrkājaini terapeiti - speciāli kanisterapijai apmācīti suņi. Šāda iespēja dota akcijas „Dāvā bērniem mīluļu siltumu!” ietvaros, kuras rezultātā Latvijas SOS ciematu bērni gan Valmierā, gan Īslīcē vairāku mēnešu garumā saņems kanisterapijas nodarbības.


Kanisterapija (terapija ar speciāli apmācītiem suņiem) – ir fiziskās un psiholoģiskās rehabilitācijas veids. Terapijas efekts tiek panākts, pacientam kopā ar suni pildot dažādas sarežģītības uzdevumus un vingrinājumus, trenējot motoriku un runas attīstību. Tāpat tiek trenēta pašapziņa un iniciatīva, attīstītas komunikācijas prasmes un spēja rūpēties par dzīvo radību. Darbošanās ar dzīvnieku rada pozitīvas emocijas un šīs iemaņas tiek trenētas nemanot. Terapeiti novērojuši, ka dzīvnieki jūt, kas cilvēkam nepieciešams, un to arī sniedz.

„Bērniem, kas palikuši bez ģimenēm, bieži vien ir dažādas emocionālas un psiholoģiskas traumas – nedrošība, problēmas komunikācijā, agresivitāte, noslēgtība. Dzīvniekus bērni uztver savādāk – kā draugus, tāpēc esam priecīgi par kanisterapijas nodarbībām, kas ilgtermiņā spēs kompensēt bērnu emocionālās traumas un atraisīt viņus, lai viņiem būtu vieglāk iekļauties sabiedrībā,” stāsta Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons.

Latvijas SOS ciematos Valmierā un Īslīcē augošie bērni šogad saņems regulāras kanisterpijas nodarbības vairāku mēnešu garumā, kuras tiks finansētas no labdarības akcijā „Dāvā bērniem mīluļu siltumu!” iegūtajiem līdzekļiem. Maijā iegādājoties jebkuru Whiskas vai Pedigree dzīvnieku barību, 3% no katra iegādātā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematos.


„Lielākais gandarījums, veicot šādas kampaņas, ir tas, ka pozitīvās emocijas, ko dzīvnieki sniedz bērniem, mēs varam redzēt uzreiz – līdzko bērni satiek suņus. Latvijā šo kampaņu organizējam pirmo reizi, bet tiklīdz redzam, cik ļoti lielu prieku nodarbības ar suņiem sagādā bērniem, esam pārliecināti, ka darām labu darbu un šāda veida kampaņas noteikti jāatkārto nākotnē,” stāsta Mindaugas Rupšys,  Mars Inc. Korporatīvo attiecību vadītājs Baltijā.


Par SIA Mars Latvia
Pedigree un Whiskas ir ASV korporācijas Mars Incorporated zīmoli. Pašlaik Pedigree un Whiskas ir vieni no vadošajiem suņu un kaķu barības produktiem pasaulē. Pedigree un Whiskas daudzpusīgie produkti satur pietiekamā daudzumā vitamīnus, šķiedrvielas un proteīnus visiem mājas mīluļa dzīves posmiem.

Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas.

Papildu informācija:

Ilze Leimane, komunikācijas konsultante, tālr.: (+371) 26536677,  e-pasts: Ilze.Leimane@hauska.com