Jaunumi

Visi jaunumi
17 Novembris 2015

Valmieras SOS bērnu ciematā atklāj bibliotēku

Otrdien, 17.novembrī, Valmieras SOS bērnu ciematā tika atklāta jaunā bibliotēka. Esošās grāmatas kopā ar 250 jaunajām izkārtotas nesen remontētajās mājīgajās telpās, kur tagad pieejami arī trīs datori ar interneta pieslēgumu un kopējamā iekārta. Tas bija iespējams, pateicoties Bjornam Raglem (Bjørn Ragle) no Dānijas, kurš dzimšanas dienā dāvanu vietā vēlējās ziedojumu, lai ideju par jaunu bibliotēku varētu īstenot Valmierā. Atklāšanas dienā bija klāt arī labvēļi Bjorns ar kundzi Dorittu Ragli (Dorrit Ragle).

    “Mūsu bibliotēka bija mazā telpiņā citā ēkā. Plauktā bija vietas dažām grāmatām. Kad veidojām “dzīvo” ķēdi, pārnesot grāmatas jaunajās telpās, bērni un mammas beidzot ieraudzīja, kas bibliotēkā pieejams,” pastāstīja Baiba Liepiņa, Valmieras SOS bērnu ciemata pedagoģe un bibliotekāre.

Par ziedotāju naudu iegādātas arī 250 jaunas grāmatas, galda spēles, trīs datori, kopējamā iekārta, kā arī renovētas abas bibliotēkas telpas. Pašlaik plauktos lasītājus gaida 1500 esošās un jauniegādātās grāmatas. Bērniem un pārējiem SOS bērnu ciemata iemītniekiem jaunās telpas atvērtas jau kopš septembra. Baiba bez grūtībām nosauc lielāko lasītāju – četrpadsmitgadīgo Viesturu, kurš ar grāmatu kaudzīti no bibliotēkas dodas prom, bet jau pēc dažām dienām ir atpakaļ pēc jaunām.

    “Esam priecīgi saņemt šo vērtīgo un vajadzīgo dāvinājumu. Jūtam, ka tagad mums būs pašiem sava Gaismas pils. Šeit ir klusi un mierīgi, bērniem šī atmosfēra patīk. Tā kā strādājam ar ģimenēm Valmierā, arī viņām būs pieejama jaunā bibliotēka. Grāmatas vienmēr dod zināšanas, ieguvēji būs mūsu bērni, mammas un ģimenes, ar kurām tiekamies,”  klātesošos uzrunāja Edijs Pētersons, Valmieras SOS bērnu ciemata direktors.

    “Kad biju bērns, bibliotēka man bija ļoti svarīga. Noteiktā vecumā dāvanas vairs nav tik nepieciešamas. Savas jubilejas viesus aicināju īstenot labas lietas. Dzimšanas dienas svinībās kopā ar viesiem un profesionālu mākslinieku radījām arī šīs divas gleznas. Tajās ir svarīgi vārdi, kas saistās ar SOS ciemata ideju, piemēram, mīlestība, cilvēcība, mazs, bet nepieciešams,” pastāstīja Bjorns Ragles. Latvija viņam joprojām ir svarīga pasaules daļa, jo Latvijas un Lietuvas robežzonā dzīvojuši viņa vecvecāki.

Viesiem uzstājās ciemata jaunie dziedāšanas un pat dziesmu tekstu sacerēšanas talanti. Īstā vieta tika atrasta arī tieši šai bibliotēkai radītajām gleznām.

Rakts un fotogrāfijas: Valmieras Ziņas, 17.11.2015.