Jaunumi

Visi jaunumi
14 Marts 2016

Nometne sērojošu bērnu atbalstam

Ģimene ir bērna pasaules galvenais balsts. Kad nomirst kāds no vecākiem, šķiet, ka šī pasaule sabrūk: „Kā es tagad dzīvošu? Varbūt es esmu vainīgs, ka tā notika? Vai es arī nomiršu?” Sērošanas laikā rodas daudz jautājumu, uz kuriem bērns ne vienmēr var saņemt atbildi. Lai palīdzētu bērniem pārvarēt sēras, SOS bērnu ciematu asociācija ir izstrādājusi speciālu sēru pārvarēšanas programmu – nometni. Tuvākā nometne plānota 2016. gada vasarā. Aicinām pieteikt uz nometni sērojošus bērnus no visas Latvijas!

Sērošanas laikā rodas daudz jautājumu, uz kuriem bērns ne vienmēr var saņemt atbildi. Tomēr šādā brīdī tā ir ļoti nepieciešama. Atbalsts vajadzīgs arī pieaugušajam, kurš tagad palicis viens ikdienas rūpēs un pārdzīvojumos par bērnu. Igaunijā, arī citās valstīs, šādām ģimenēm tiek piedāvāta palīdzība: sēru pārvarēšanas programma, kurā bērni var piedalīties īpaši veidotās nometnēs, bet vecāki – pārrunāt savas sāpes un bažas, tiekoties speciālistu vadītā atbalsta grupā nometņu starplaikos. Šādas nometnes tiek rīkotas regulāri  un gadu gaitā atzītas par ļoti efektīvu palīdzību sērojošiem bērniem un viņu vecākiem.


Tagad šī pieredze pārņemta arī Latvijā, jo vēlamies, lai arī mūsu bērniem būtu pieejama efektīva palīdzība. Pirmo nometni sērojošiem bērniem Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas komanda veiksmīgi īstenoja 2014.gadā un šogad organizējam jau trešo šādu nometni.


Nometnes formāts dod iespēju bērniem  dalīties savos pārdzīvojumos, pārdzīvot sēras drošā vidē,  izjust vienaudžu atbalstu, mācīties pašpalīdzības iemaņas, kļūt iekšēji stiprākiem, pašpārliecinātākiem, kā arī – vienkārši priecāties!


Tuvākā nometne plānota 2016. gada vasarā (laiks un vieta vēl tiks precizēta). Lai pieteiktu savu vai savā aprūpē esošu bērnu nometnei, lūdzu, aizpildiet pieteikuma anketu šeit.

Nometnes norise ir iespējama, pateicoties'sabiedrības ziedojumiem.  Priecāsimies, ja redzēsiet iespēju atbalstīt kaut daļu no nometnes izdevumiem.
Lai veiktu ziedojumu, lūdzu, sekojiet šai saitei.