Jaunumi

Visi jaunumi
01 Februāris 2017

Ar Knauf atbalstu Rīgā top SOS Ģimeņu atbalsta centrs

Pateicoties Knauf atbalstam, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija atjauno telpas Rīgā, Zemitānu laukumā. Plānots, ka jau pavasarī telpās darbu uzsāks Rīgas SOS Ģimeņu atbalsta centrs. Rīgas SOS Ģimeņu atbalsta centrā jau tagad tiek sniegts atbalsts 150 ģimenēm, kurās aug vairāk kā 300 bērni. Šobrīd centrs darbojas citviet, īrētās telpās.

Centra speciālistu darba mērķis ir mazināt sociālās atstumtības un bērnu nokļūšanas ārpusģimenes aprūpē riskus, īstenojot kompleksu prevencijas, bērnu interešu aizstāvības, izglītošanas un rehabilitācijas darbu ģimenēm ar bērniem Rīgā.

Pārcelšanās uz jaunajām telpām ļaus izvērst centra darbību, piedāvājot plašāku pakalpojumu klāstu ģimenēm ar bērniem, kas nonākušas grūtībās. Centra telpās ne tikai noritēs ikdienas sociālais darbs ar ģimenēm, bet tiks organizētas arī dažāda veida apmācības un atbalsta grupas ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. Ēka darbosies arī kā Resursu un kompetences centrs, kura mērķis ir Latvijā ieviest inovatīvas sociālā darba metodes. Centrā iecerēts organizēt apmācības un pieredzes apmaiņas programmas sociālā darba sfēras speciālistiem no visas Latvijas.

 

Ar Knauf palīdzību centra jaunās telpas tiek iekārtotas ar kvalitatīviem un mūsdienīgiem būvniecības materiāliem, tās top gaišas, siltas, drošas un ģimenēm piemērotas. Knauf savulaik atbalstījis arī 24 SOS bērnu ciematu ģimeņu māju būvniecību Valmierā un Īslīcē. Šoreiz Knauf ēkas remontu atbalsta ar 600 m2 ģipškartona, 600 m profilu, ģipša apmetumu un citiem produktiem.

 

"Turpinot mūsu ilglaicīgo sadarbību ar SOS Bērnu ciematu asociāciju, kuras aizsākumi datējami 20 gadus tālā pagātnē, arī šoreiz, izdzirdot aicinājumu atbalstīt, bijām gatavi palīdzēt Rīgas SOS Ģimeņu atbalsta centra tapšanā. Palīdzēt tā, kā mēs to protam vislabāk– piedāvājot ilgtspējīgus būvniecības risinājumus un augstvērtīgus produktus”,  teic Knauf tehniskais vadītājs Andris Veinbergs.

 

Ēka Zemitānu laukumā, kur top jaunās Rīgas SOS Ģimeņu atbalsta centra telpas, SOS Bērnu ciematu asociācijas rīcībā nonākusi, pateicoties Dānijas partnerorganizācijas dāvinājumam. Māja tiek atjaunota pateicoties arī uzņēmumu AM Furnitūra, Ando Baltija, Anitra, Kerama Baltics, Lyngson, MollerGruppen, Robert Bosch un Windows Factory atbalstam.

 

Par Knauf

Knauf ir viens no vadošajiem būvmateriālu ražotājiem pasaulē. SIA Knauf, firmas Knauf meitas uzņēmums Latvijā, ir dibināts 1994. gada 4. oktobrī. Kopš 1996. gada Knauf kādreizējā Sauriešu būvmateriālu kombināta ražotņu rekonstrukcijā un modernizācijā ir ieguldījis vairāk kā 80 miljonus eiro. 1997. gadā Latvijas ražotnē uzsāka metāla profilu izgatavošanu, bet 1998. gadā – ģipša sauso maisījumu ražošanu. 2000. gada septembrī ekspluatācijā ir nodota ģipškartona plākšņu rūpnīca. 2006. gadā Latvijā  darbu uzsāka arī cementa maisījumu ražotne.