Jaunumi

Visi jaunumi
31 Jūlijs 2015

Atskaite par labdarības akciju "Ziedo Ralfa attīstībai!"

Labdarības akcijā „Ziedo Ralfa attīstībai!" kopumā  saziedoti 980 Eiro. Par saziedotajiem līdzekļiem varēsim nodrošināt pilnu Montessori nodarbību kursu (20 reizes), kā arī pilnu logopēda apmeklējumu kursu (20 reizes), lai jau rudenī Ralfs varētu uzsākt bērnudārza gaitas logopēdiskajā dārziņā. Sirsnīgs paldies visiem ziedotājiem!


Pārējie saziedotie līdzekļi tiks izlietoti Ralfa rehabilitācijai visa gada garumā, lai viņš varētu panākt attīstībā savus vienaudžus un pilnībā iekļauties starp citiem bērniem.
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas kopš 1997. gada veido un atbalsta SOS ģimenes ar bērniem, kas palikuši bez savu vecāku gādības, kā arī SOS ģimeņu atbalsta centros palīdz ģimenēm, kas nonākušas krīzes situācijās.

Abos SOS ciematos Īslīcē un Valmierā un Jauniešu mājā Jelgavā lieli aug 148 bērni un jaunieši,  kā arī katru gadu ar ģimeņu atbalsta centra palīdzību spējam palīdzēt gandrīz 550 bērniem. Paldies visiem labajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem, kuri nepaliek vienaldzīgi un ar saviem ziedojumiem palīdz sasniegt bērnu sapņus – izveseļoties!


Par Ralfu (6 gadi)
Ralfam ir seši gadi.  Viņš ir aktīvs, dzīvespriecīgs un saprātīgs puika, kas interesējas par īstām vīru lietām – smagajām mašīnām un celtniecību. Diemžēl puisēna attīstība ir stipri aizkavēta dzīves apstākļu dēļ, tādēļ viņam steidzami nepieciešams speciālistu atbalsts. Lai panāktu savus vienaudžus, rudenī atsāktu mācības bērnudārzā un pēc diviem gadiem uzsāktu skolas gaitas, Ralfam ir nepieciešama intensīva logopēda un Montessori pedagoga palīdzība.

Pirms trim gadiem Ralfam tika noteikta neprecīza diagnoze un viņš nonāca speciālajā bērnudārzā. Ralfa mamma zēnam šajā posmā nevarēja pievērst pienācīgu uzmanību, jo rūpējās par mazajām māsiņām un cīnījās ar savām veselības problēmām. Apmeklējot speciālo bērnudārzu, zēna attīstība apstājās. Šopavasar darbu ar Ralfa ģimeni uzsāka Rīgas SOS Ģimeņu atbalsta centra ģimenes asistente Ļuba, kura pamanīja, ka zēns ir ļoti zinātkārs, attapīgs, bet viņam steidzami nepieciešama speciālistu palīdzība, lai panāktu attīstībā savus vienaudžus. Atbalsta centra psihologs ir secinājis, ka zēns rudenī varētu sākt apmeklēt logopēdisko bērnudārzu, ja vien vasarā viņš intensīvi apmeklēs logopēda un Montessori nodarbības.


Diemžēl Ralfa mammai, kura viena audzina četrus bērnus, nav līdzekļu, lai apmaksātu speciālistu konsultācijas, kuras sniegtu zēnam cerības uz labāku nākotni.
Viena nodarbība pie logopēda izmaksā 12 EUR (būtu nepieciešamās vismaz 20 nodarbības), vienas Montessori nodarbības cena ir 15 EUR (kurss ir 20 nodarbības).
Akcijas galvenais mērķis ir veicināt Ralfa attīstību un panākt, lai pēc pilnu nodarbību kursu apmeklējuma viņš varētu atsākt apmeklēt bērnudārzu, kas veicinās viņa attīstību, lai viņš nākotnē varētu dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākti rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos  pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.


Ziedot Ralfam un citiem bērniem, kuri aug SOS bērnu ciematu ģimenēs un sociālā riska ģimenēs,   iespējams SOS bērnu ciematu mājas lapā vai, zvanot uz labdarības tālruni 90006386.
SOS bērnu ciemati par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim.