Jaunumi

Visi jaunumi
22 Jūnijs 2016

Bauskā organizē ģimeņu vasaras diennakts nometni „Lustīgā ielīgošana”

Arī šogad Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ar ABLV Charitable foundation programmas „Palīdzēsim izaugt! Bērnu vasaras nometnes 2015-2016” atbalstu Bauskā organizē ģimeņu vasaras diennakts nometni „Lustīgā ielīgošana”. Tā kā nometnes laiks sakrīt ar pirms vasaras Saulgriežu svinību laiku, tad arī nometnes mērķis un aktivitātes ir saistītas ar šiem gadskārtu svētkiem. Nometnes mērķa grupa ir 7 ģimenes ar bērniem vecumā no 4 līdz 15 gadiem – Bauskas SOS ģimeņu atbalsta centra dalībnieki, kopskaitā 20 personas. Nometnes norises vietu izvēlējāmies viesu namu Bērzkalni, taču lielāko daļu laika ģimenes pavada aktīvā darbībā un brīvā dabā. 

1.jpg      2.jpg

3.jpg      4.jpg

Kā jau iepriekšējos pasākumos, nometnes mērķis ir, pirmkārt, veicināt ģimenes kopā būšanu, šoreiz vairāk mudinot izzināt mūsu kultūras tradīcijas, kas saistītas ar gadskārtu svētkiem. Pirmā diena sākās ļoti aktīvi: ar jautrībām un atrakcijām Īslīces SOS bērnu ciematā, kur jauku pasākumu bija noorganizējuši organizācija AON. Pēc aktīvās izkustēšanās darbs turpinājās viesu namā Bērzkalni, jo iepriekš ieplānotās aktivitātes brīvā dabā nedaudz sagrozīja lietus vīriņš.  

Taču aktivitātes un pasākumi turpinājās arī viesu namā: katrs sameklēja savu simbolu pēc ziedu horoskopa un sagatavoja kopīgu nometnes karogu. Tad tika organizētas dažādas izglītojošas aktivitātes: augu un ziedu atpazīšana, tradīciju un paražu apzināšana, spēlētas dažādas sadraudzības spēles. 

Otrā nometnes diena pārsvarā pagāja Tērvetes dabas parkā, kur ģimenēm bija iespēja tikties ar dažādiem pasaku tēliem, tai skaitā labā ragana un daudzie rūķi. Bērniem bija iespēja iedomāties astoņas vēlēšanās, kuras ar rūķu labvēlību piepildīsies. Aizrāva arī rotaļu laukums, kur mammas ar pat vismazākajiem varēja aktīvi darboties.

Atbraucot mājās – viesu namā – pēc nelielas atpūtas ģimenes devās uz tuvējām pļavām lasīt ziedus Līgo svētku kompozīcijām, kuras izdevās tiešām skaistas. Katra ģimene savu kompozīciju prezentēja un skaidroja, kāpēc tieši tāds nosaukums tai dots, pēc kā bērni saņēma skaistas, oranžas mugursomas no pasākuma sponsora ABLV fonda.

Trešā diena iesākās ar jauku pasākumu atpūtas kompleksā Rožmalas, kur, kā jau līgo gaidās, katrs varēja iemēģināt roku pīrāgu cepšanā Ribbes dzirnavās. Bez tam, bija iespēja arī dzirdēt stāstu par dzirnavu atdzimšanu un tās saimniekiem. 

Pēcpusdiena pagāja dažādās spēlēs un rotaļās, sarunās par līgo svētku tradīcijām un svinēšanu katrā no klātesošajām ģimenēm. Dziedot līgo dziesmas un baudot gardo atvadu torti, ar ko mūs lutināja Bērzkalnu pavārīte, ģimenes šķīrās lai atkal reiz satiktos līdzīgā, tikpat sirsnīgā pasākumā.

Milzīgs un sirsnīgs paldies viesu nama Bērzkalni kolektīvam par jauko uzņemšanu, gardo ēdināšanu un vienkārši laipno pretimnākšanu ikvienā jautājumā! Neizsakāmi liela pateicība ABLV Charitable foundation par iespēju piedzīvot šādu fantastisku pasākumu!

 

Sagatavoja Irēna Kalniņa, Bauskas SOS ģimeņu atbalsta centra vadītāja