Jaunumi

Visi jaunumi
31 Augusts 2015

Ģimeņu vasaras nometne „ Donu prasmju artelis – 2 ”


Aizvadītajā  nedēļā no 19.augusta līdz 22.augustam divas  Valmieras SOS  ģimeņu atbalsta centra ģimenes, trīs Rūjienas novada Naukšēnu pagasta ģimenes un viena Beverīnas novada Trikātas pagasta ģimene trīs dienas, interesanti pavadīja laiku Smiltenes novada Blomes pagasta lauku mājās „Donas”.  Donās bija atvērts „Donu prasmju artelis -2 ”, kā atbalsta centra darbinieki bija nosaukuši  ģimeņu vasaras nometni. Nometnes mērķis bija dot iespēju ģimenēm pilnveidot sadzīves prasmes, darbojoties komandā vecākiem kopā ar bērniem. Lauku mājās „Donas” bērni un vecāki varēja gan atpūsties kopā ar bērniem, gan arī apgūt jaunas prasmes savas ikdienas bagātināšanai. Tika uzkrāta pieredze ziemas krājumu sagatavošanā  - konservēšanā, ievārījumu un rudens salātu gatavošanā.

   

Piecas mammas un viens tētis  ar savām atvasītēm varēja laiku pavadīt kopā, mācoties darboties komandā „Mūsu garšas labratorijā”.  Visi kopīgi gatavoja un apguva gardāko pīrāgu un picas cepšanas noslēpumus, izmēģināja spēkus mīklas sagatavošanā un mīcīšanā,  apguva citas veiksmīgas dzīves gudrības pie pašas „Donu” saimnieces Ilzes Briedes. Kopīgi tika izcepta arī lielā jubilejas kūka otrās dienas svinīgajam notikumam (tika sumināti trīs gaviļnieki - Linda, Dāvids, un Janīna). Visi nometnes dalībnieki, atbilstoši savam vecumam un  iekšējam emocionālajam stāvoklim, varēja izteikt savas sajūtas radoši darbojoties mālu darbnīcā ”Mācies darot ” – pašiem darinot, virpinot, lipinot un veidojot, profesionālas  mākslinieces Irēnas pavadībā. Nometnes dalībniekus sapost palīdzēja profesionāla brīvprātīgā frizierīte –Inga „Smukuma darbnīcā”, kam brīvprātīgā smukuma radīšanā jau izveidojusies  pieredze vairāku gadu garumā. Par zobu un mutes  higiēnu  ģimenes izglītoja, pieredzējusi  zobu higiēniste Ilze Riekstiņa, noslēgumā visi noskatījās izglītojošu multfilmu par Trusīti Rodžeru un dāvaniņā saņēma zobu birstīti.


 Pašas drosmīgākās ģimenes bija  iesaistījušās piedzīvojumā „Nakts trasīte”, kas ļāva gan atpūsties vidē, gan pierādīt savas ģimenes saliedētību, bet pēc aizraujošajiem nakts piedzīvojumiem, visi pēc sirds patikas un brīvas izvēles varēja izbaudīt pirts priekus.
Otrā nometnes dienā ģimenes iesaistījās izglītojošā un saskarsmi veicinošā psiholoģiskā  nodarbībā un diskusijā par tēmu „Mērķi un uzdevumi ģimenē”. Dienas turpinājumā ģimenes kopīgi veidoja gaisa  „Pūķi”- labo domu lidojumam. Ar ļoti lielu interesi sagaidījām ciemiņu,  mūziķi -  bassģitāras pavēlnieku no Beļģijas- Fransuā. Fransuā ģimenes pārsteidza ne tikai ar savu mūziku, spēlēm un rotaļām, bet arī ar savu stāstu par to, kā mīlēt savu dzimto valodu un iepazīt citas valodas…. Fransuā pārziņā ir  vācu, angļu, franču, beļģu un  latviešu valodas.

  
Trešajā dienā kopīgi devāmies ekskursijā uz z/s „Cerieši” pie kaziņu audzētājas. Tālāk ceļš turpinājās uz atpūtas kompleksu”Trīs Saliņās”, kur ģimenes aktīvi sportoja, peldējās, kāpa skatu tornī, devās pa dabas taku labirintiem iepazīt meža zvēru ģimenes...’Meža draugu birztaliņu”.  Spraigajās aktivitātēs nodarbinātie vecāki un lielākie bērni atrada laiku dalīties iespaidos un padiskutēt par gūtām emocijām pie ugunskura un vakara apļos. Ģimenes izjuta patiesi īstus svētkus, kopā priecājās un dalījās pozitīvajās emocijās.
Nometnes noslēgumā vecāku atziņas bija līdzīgas: „Šī nometne bija ļoti vērtīga un noderīga, mums bija iespēja kādu brīdi nedomāt par ikdienas rūpēm, bet pavadīt laiku kopā ar bērniem, ieklausīties viņos, kopīgi darboties, kā arī pašiem iepazīties savā starpā un dalīties ar informāciju, kas noder arī citām ģimenēm.” Paldies atbalstītājiem par lielisko Iespēju!


Nometni  vadīja un aprakstu sagatavoja -  Ineta Vizuliņa

 

Nometne īstenota ABLV Charitable foundation programmā „Palīdzēsim izaugt! Bērnu vasaras nometnes 2015-2016”
Vairāk par ABLV Charitable Foundation aktivitātēm varat uzzināt šeit.  http://www.ablv.org/