Jaunumi

Visi jaunumi
26 Jūnijs 2017

Ielīgojam Bauskā!

Tāpat kā nu jau vairākus gadus, arī šogad Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ar ABLV Charitable foundation programmas "Palīdzēsim izaugt! Bērnu vasaras nometnes 2017-2018" atbalstu Bauskā organizēja ģimeņu vasaras diennakts nometni "Ielīgojam Bauskā". Nometnes laiks arī šogad sakrita ar vasaras Saulgriežu laiku, t.i. no 20. jūnija līdz 22. jūnijam un nometnes mērķis un aktivitātes bija saistītas ar šiem gadskārtu svētkiem. Nometnes mērķa grupa bija 6 ģimenes ar bērniem vecumā no 4 līdz 15 gadiem – Bauskas SOS ģimeņu atbalsta centra dalībniekiem, kopskaitā 20 personas. Nometnes norises vietu jau atkārtoti izvēlējāmies viesu namu Bērzkalni

DSCN1930.JPGDSCN1904.JPG

DSCN1885.JPGDSCN1873.JPG

Kā arī iepriekšējos pasākumos, nometnes mērķis bija, pirmkārt, veicināt ģimenes kopā būšanu, un šoreiz arī vairāk mudināt izzināt mūsu kultūras tradīcijas, kas saistītas ar gadskārtu svētkiem. Pirmā diena sākās ar braucienu uz Tērvetes dabas parku, kur ģimenēm bija iespēja tikties ar redzētiem un vēl neredzētiem pasaku tēliem, tai skaitā atraktīvo raganu, kas bērnus pārsteidza ar visādām jautrībām. Pārsteidza arī darbīgie rūķi, kuri katram lika ievēlēties ko sirds visvairāk kāro un šo domu ielikt pašdarinātā medaljonā. Bērni ļoti sirsnīgi un ar lielu rūpību iesaistījās šajā aktivitātē. Tad bija necerēta tikšanās ar Cūkmenu, kurš mācīja nemēslot mežā un iemācīja mežu himnu. Aizrāva arī rotaļu laukums, kur bērni varēja doties uz dažādām šķēršļu trasēm, piemēram, Lutauša trase tā aizgrāba, ka daži pat nebija pierunājami doties mājup.

Otrā diena bija ļoti darbīga, gatavojoties ielīgošanai. Rīta pusē, pēc brokastīm, devāmies tuvākajās pļavās lasīt jāņuzāles, lai vēlāk varētu veidot ziedu pīni svētku ugunskuram. Neizpalika arī kopīga nometnes karoga gatavošana. Šoreiz tas tika veidots kā kolāža pirmssvētku noskaņās, kur katrs ielika savas vēlmes šai vasarai. Savas labās domas un sapņus bērna tina domu kamoliņā, kamēr mammas psiholoģes Ērikas vadībā diskutēja par līgo tradīciju un svētku kā tādu nozīmi ģimenē.
Pēcpusdienā apgleznojām olīšus, ko visi bija salasījuši Tērvetes dabas parkā.  Jāņu vakarā, lai atvairītu raganas un citus nešķīsteņus, uz palodzes jāuzliek akmens – tā māca tautas ticējums. Un olīši patiešām izdevās skaisti, apgleznoti ar īpašajām latviešu aizsardzības zīmēm.

Trešā diena iesākās ar jauku pasākumu zemnieku sētā un atpūtas kompleksā Miķelis, kur bija iespēja redzēt pagājušā gadsimta zemnieku sētu ar visiem tajā laikā pieejamajiem darba rīkiem un sadzīves priekšmetiem. Īpaši bērniem patika motormuzejs ar interesantajiem eksemplāriem, no kuriem viena liela daļa ir darba kārtībā. Pēcpusdienā katra ģimene saņēma pateicību par dalību ģimenē un nometnes finansētāja ABLV fonda dāvinātus košus pledus.
Pievakares pagāja dažādās jautrās spēlēs un rotaļās, sarunās par līgo svētku tradīcijām un svinēšanu katrā ģimenēm. Dziedot līgo dziesmas un baudot gardo atvadu kliņģeri, ģimenes šķīrās, lai atkal reiz satiktos līdzīgā, tikpat sirsnīgā pasākumā.
Un atkal gribam teikt sirsnīgu paldies viesu nama Bērzkalni kolektīvam par jauko uzņemšanu, gardo ēdināšanu un vienkārši laipno pretimnākšanu ikvienā jautājumā!

 

Sagatavoja Irēna Kalniņa, Bauskas SOS ģimeņu atbalsta centra vadītāja