Jaunumi

Visi jaunumi
07 Maijs 2015

Latvijā izveidota pirmā regulāro ziedojumu platforma

Uzsākot sociālo kampaņu „Jo viņam esi Tu”, biedrība Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija izveidojusi Latvijā pirmo regulāro ziedojumu platformu www.sosciemati.lv . Šajā vietnē ikviens tiek aicināts atbalstīt SOS ciematu ģimenēs augošos bērnus, noformējot regulāro ziedojumu ar savu bankas maksājumu karti.

Jau astoņpadsmito gadu SOS bērnu ciematos tiek veidotas un atbalstītas, t.s., SOS ģimenes, kurās SOS mammas vai vecāku pāri rūpējas par 5-6 pieņemtajiem bērniem līdz tie kļūst patstāvīgi. Šobrīd SOS ciemata ģimeņu un jauniešu māju gādībā ir 150 bērni un jaunieši. Lai SOS ģimenes varētu rūpēties par bērniem līdz brīdim, kad viņi kļūst patstāvīgi un aiziet savā dzīvē, tām ir nepieciešams regulārs atbalsts. Tādēļ tapusi ziedojumu platforma, kurā ikviens var ērti kļūt par regulāro ziedotāju. Vairs nav nepieciešams doties uz banku, lai noformētu regulārā maksājuma uzdevumu vai aizpildīt papīra pieteikumu formas.

Ikmēneša ziedojumu vietnē www.sosciemati.lv var ērti noformēt ikvienas bankas maksājumu karšu (MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron) īpašnieks, pieteikumam izmantojot savas bankas kartes datus. Ziedojums tiek veikts kā drošs maksājums internetā, tādēļ ziedotājiem tā apstiprināšanai jāizmanto arī savas bankas izsniegtās kodu kartes vai paroles. Swedbank klientiem savas kartes pirms ziedojuma veikšanas ir jāreģistrē drošo pirkumu sistēmā.

 „Esam gandarīti, ka mums izdevies izveidot Latvijā inovatīvu risinājumu labdarības jomā – platformu regulāro ziedojumu pieteikšanai. Latvijas sabiedrība ir solidāra un atsaucīga, un labprāt iesaistās dažādās ziedojumu vākšanas kampaņās ar labu mērķi. Tomēr ir jomas, kurās sabiedrības atbalsts ir nepieciešams regulāri un to nevar balstīt uz vienreizējām kampaņām. Ikviens no mums saprot, ka bērni, līdzīgi kā koki, neizaug vienā dienā. Bērniem ir nepieciešams ilglaicīgs un regulārs atbalsts līdz viņi pieaug. Tādēļ ceram, ka mūsu aicinājums ziedot bērniem, kuri izaug SOS ģimenēs, sasniegs daudz labas gribas cilvēkus, kuri izvēlēsies ziedot regulāri. Domāju, ka gandrīz ikviens no mums ir gatavs atteikties no kāda sīka ikdienišķa tēriņa – liekas kafijas tasītes vai smalkmaizītes, lai šo summu ik mēnesi atvēlētu labas lietas atbalstam” stāsta Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

„Ziedošanai ir sava dabiskā izaugsme. Pagāja laiks, kamēr cilvēki saprata - ir normāli atdot kādu daļu savas naudas citam, kuram tobrīd to vajag vairāk. Tagad pienācis nākamais attīstības solis - ziedot nevis kampaņveidīgi, kopā ar visiem un vienam mērķim. Bet darīt to pastāvīgi, katru mēnesi, uzņemoties atbildību tieši tā priekšā, kuram esi apņēmies palīdzēt. Jo tu zini, ka viņš ar tevi rēķinās ilgtermiņā. Tā ir tāda izaugušas sabiedrības ziedošanas un savstarpējās palīdzības forma” uzsver Kārlis Danēvičs, SEB bankas valdes loceklis un SOS bērnu ciematu regulārs atbalstītājs.

First Data Baltijā izpilddirektore Zanda Brīvule – Jansone: „Mēs ļoti priecājamies, ka varam ar saviem drošajiem interneta pakalpojumiem atbalstīt SOS bērnu ciematus. Baltijā šo risinājumu jau izmanto vairāki simti uzņēmumi. Mūsu risinājums ļauj nodrošināt pilnīgu kartes datu drošību, jo visi dati, kas tiek ievadīti regulāro maksājumu veikšanai, glabājas šifrētā veidā Maksājumu karšu shēmu Visa un MasterCard sertificētā datu centrā,  nevis pie uzņēmumiem. Papildus tam lielākā daļa ar Latvijas kartēm veiktie pirkumi tiek apstiprināti ar papildus paroli pie pirmreizējās kartes reģistrācijas. Kopumā risinājums nodrošina pilnīgu kartes lietotāja aizsardzību.”

Regulāro ziedojumu platforma www.sosciemati.lv izstrādāta sadarbībā ar uzņēmumu „First Data Latvia”, radošo aģentūru „Mooz!” un interaktīvo aģentūru „Cube”.


Papildu informācijai:
Dace Dzedone
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija
Tālr. 26556163
E-pasts: dace.dzedone@sosbca.lv
Vairāk par SOS bērnu ciematiem: www.sosbernuciemati.lv